За місяць у Франківську зібрали тонну російських книг, а кошти з них передали на ЗСУ (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

02 Кві, 2024 20:49

Поділитись публікацією
За місяць у Франківську зібрали тонну російських книг, а кошти з них передали на ЗСУ (ФОТО)

В Івано-Франківську зібрали тонну російських та російськомовних книг. Ці книги віддали на переробку, а вторговані кошти передали на закупівлю дронів для військових.

Про це Галку повідомили в Гончаренко центрі.

За словами директорки простору Оксани Кузьменко, акція зі збору російських та російськомовних книг тривала понад місяць одразу у 12 містах України:

«Цю акцію запустили, аби допомогти українцям очистити полиці домашньої бібліотеки від російської культури, а водночас – допомогти українським військовим. Цілий місяць франківці та франківки приносили книги, яким вже давно не місце на полицях», – ділиться Кузьменко. 

Зібрані у просторі книги здали на переробку: за тонну книг вдалося заробити понад три тисячі гривень. Їх передадуть на закупівлю дрона. 

«Акція тривала з середини лютого – за цей час нам принесли близько тонни книг. Були серед них і старі радянські видання, збірки Леніна, російських письменників. Траплялися також більш сучасні книги, видані вже за часів незалежності, але написані російською мовою. Все це ми здали на макулатуру, вийшло заробити понад три тисячі гривень для наших військових», – додають організатори акції. 

Акція «Влупи пушкіним по ру*ні» тривала на базі освітньо-культурного та волонтерського Гончаренко центру Івано-Франківськ з 15 лютого до 24 березня. 

Читайте також: «Серця вдячності»: в Івано-Франківську благодійники збирають одяг, продукти, ліки та засоби гігієни для військових