За місяць міське УКБ в обхід тендерів провело 53 закупівлі на понад 22 мільйони, – експерт

Автор: Застава Максим

08 Apr, 2020 11:05

Поділитись публікацією
За місяць міське УКБ в обхід тендерів провело 53 закупівлі на понад 22 мільйони, – експерт

За останній місяць міське управління капітального будівництва в обхід тендерів провело 53 закупівлі на 22 з половиною мільйонів гривень.

Читайте також: У Франківську за участі топпосадовців відкрили реабілітаційний центр. Його очолює видатна регіоналка з Краматорська, - фактчек Галки

Про це у соцмережі повідомив громадський активіст Вадим Войтик і навів список робіт.

“Чому саме зараз? Можливо це вкрай потрібні договори для боротьби з пандемією? Ні, звичайні роботи. Багато угод на виконання проєктів. Встановлення дитячих та спортивних майданчиків. Ремонт міжбудинкових проїздів.

Річ у тім, що з 19 квітня набувають чинності зміни до Закону про публічні закупівлі. За ними вже не рішенням міськради, а саме законом встановлено вимогу про проведення спрощеної, але все ж закупівлі на угоди понад 50 тисяч”, – пише Войтик.

Франківець нагадує, кілька років тому Івано-Франківськ став одним з перших міст, де було ухвалено рішення проводити всі закупівлі на суму понад 50 тисяч через Prozorro.

“Я, до речі, вважав таке рішення не надто вдалим з багатьох причин. Але правила є правила, і всі ніби навчилися. За цей час виконком встановив 88 (а може вже і більше) винятків з правила. Фактично зараз вже легше сказати, що закуповується через Prozorro”, – додає Вадим Войтик.

Експерт вважає, що це є шкідливим для міського бюджету, мовляв, на виготовлення проєктів і на ремонти доріг конкуренція в місті є – 22 мільйони могли перетворитися на 10.

“Руслане Романовичу, розберіться. Бо це просто не чесно, та й не гарно так робити в цей час. У Вас є досвід скасування тендерів, я думаю і ці угоди можна розірвати та провести чесну закупівлю. Часу на все вистачить”, – звернувся Войтик до міьского голови Руслана Марцінківа.