«За посмішками бачимо трагедію»: в Івано-Франківську презентували стрічку про бійців «Східняк» (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

13 Aug, 2020 17:46

«За посмішками бачимо трагедію»: в Івано-Франківську презентували стрічку про бійців «Східняк» (ФОТО)

13 серпня в Івано-Франківську влаштували прем’єру та зустріч із акторами і знімальною групою нового українського фільму «Східняк».

Читайте також: Франківських спортсменів викликали на тренувальні збори національної команди з регбіліг

Події у фільмі розгортаються в зоні воєнних дій на Донбасі. В основу картини лягла реальна історія, яку режисер та сценарист Андрій Іванюк побачив у районі бойових дій на Сході, інформує “Галка”.

Прикарпатець Андрій Іванюк понад рік воював в зоні АТО, і на створення фільму його надихнуло бажання розповісти якомога ширшому колу людей, якими бували дні на війні.

«Ми всі починаємо забувати, що відбувається на Сході. Не про саму війну, а про людей, завдяки яким ми живемо, а вони несуть цей важкий тягар. Є бої, вони проходять, є моменти затишшя, відступу, наступу, але найголовніше – солдати, які просто сидять і тримають наш мир. Мені хотілося розказати саме про цих «пацанів». Я приїжджав у відпустку, і якщо раніше зустрічали і дякували, а зараз люди коли бачать військових – закриваються, хочуть відсахнутись. На солдатів дивляться, мов на зоопарк. Для мене важливо було розповісти не про війну, а про хлопців», – каже Іванюк.

Прототипом героя з позивним «Режисер» став сам Андрій Іванюк. Стрічка розповідає про двох звичайних бійців, котрі вирушили на пошуки свого командира. На їхньому шляху буде все: і блокпости, і рокадні дороги, і прифронтові селища й міста.

“Це перший промотур після карантину з нашим українським фільмом «Східняк». Мені дуже приємно, що цей промотур починається з нашого міста”, – каже директорка кінотеатру «Люм’єр» Лідія Шкрібляк.

Актор Анатолій Максим’юк, який грає головного героя, розповідає, що ідея фільму почалась ще із розмов «в окопах».

«Всі ці історії складались поступово в одну, коли повернулися, я сказав: «Андрій, обов’язково пиши сценарій, а далі він запропонував мені зіграти прототип його персонажа. З ним і приємно і складно працювати, бо він точно знає, що хоче, але ні кроку вліво чи вправо, я його розумію, бо ж ця історія – його пережите життя. Це кіно про події сьогодні, на сьогодні. Глядач має подивитися цей фільм і подумати про хлопців, які зараз на війні. Суспільство вже втомилося від війни. Парадокс в тому, що найбільше втомилися ті, хто ніколи не був на передовій, не допомагав і навіть не знає точно, що там відбувається. Треба переламати цей парадокс», – розповів актор Анатолій Максим’юк.

Продюсер фільму Андрій Суярко каже, що ця стрічка дещо комічна, але й трагічна.

«За посмішками, ми бачимо справжню трагедію регіону», – каже Суярко.

Відвідав презентацію фільму і народний артист України Богдан Бенюк, котрий теж грає у стрічці.

«Держава існує для того, щоб зберігати культуру. Сьогодні я вперше переступив поріг цього кінотеатру, але мене вразила ця теплота. Я певний, що в ньому будуть повні зали і аншлаги нашого фільму, звісно з обмеженнями, аби люди не захворіли і не заразились»,- каже актор Богдан Бенюк.

Прем’єрний показ фільму відбувся на Одеському міжнародному кінофестивалі влітку 2019 року.

Довідково: головний герой стрічки “Східняк” – військовий із позивним “Борода”. Коли його побратими мають змогу випросити необхідне спорядження для фронту, він першим зголошується поїхати за нею в штаб. У напарники “Борода” бере собі молодого бійця “Режисера”, з яким має проїхати через прифронтові міста і села. Герої потраплять у курйозні ситуації на шляху до штабу, від яких неможливо буде втримати сміх.
До слова, фільм не рекомендується до перегляду дітям, адже у стрічці трапляється нецензурна лексика.

Теги:
Шкрібляк
Бенюк
Іванюк
Максим`юк