За ремонт “на папері” бюджет області мало не втратив 1,3 млн грн. Винуватця з ОДА амністували

Автор: Турій Роман

26 Nov, 2014 10:03

Поділитись публікацією
За ремонт “на папері” бюджет області мало не втратив 1,3 млн грн. Винуватця з ОДА амністували

Посадовець Івано-Франківської ОДА та підрядник спробували отримати з бюджету 1,3 мільйони гривень за ремонт, який був здійснений лише на папері.

Івано-Франківський міський суд завершив розгляд справи за фактом злочину у сфері службової діяльності. Тут встановили – головний спеціаліст виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва Департаменту будівництва Івано-Франківської ОДА та директор ТзОВ «Будзахід» здійснили службове підроблення завідомо неправдивих офіційних документів.

26 листопада 2013 року між замовником, Департаментом будівництва ОДА, та підрядником – ТзОВ «Будзахід» було укладено договір капітального ремонту Будинку культури в Ворохті. Згідно умов договору, вартість ремонту становила 1 285 379,00 грн., а строк виконання робіт був визначений до 30.12.2013 року.

Вже 16 грудня директор фірми відзвітував, що виконані на себе зобов’язання виконав у повному обсязі. Більше того, у акт виконаних робіт він вніс дії, які були зроблені ще до початку ремонту іншими особами.

В свою чергу, посадовець ОДА, достовірно знаючи про те, що будь-яких робіт по капітальному ремонту Будинку культури в смт.Ворохта ТзОВ «Будзахід» з часу укладення договору не проводило,  завірив власним підписом завідомо фіктивний документ, йдеться у рішенні суду.

На щастя, грошові кошти за виконані роботи, хоч і були внесені до казначейських зобов”язань, не були перераховані на рахунки ТзОВ «Будзахід», у зв’язку з відсутністю фінансування з Державного бюджету України.

В ході судового розгляду обвинувачені свою вину визнали у повній мірі, до того ж щиро розкаялися і просили суд їх суворо не карати.

Відтак чиновнику ОДА суд визначив покарання у виді штрафу в розмірі 1700 гривень. Також позбавив його права займати схожу посаду терміном на рік. Щоправда тут же суддя звільнив підробника документів від відбування основного та додаткового покарання на підставі Закону України “Про амністрію у 2014 році”.

Директору також призначили штраф у розмірі 1700 гривень, щоправда його не амністували.