За рік більше двох тисяч прикарпатців померло від раку

Автор: Людмила Баран

03 Лют, 2016 21:11

За рік більше двох тисяч прикарпатців померло від раку

У 2015 році від злоякісних пухлин в області померло 2203 онкохворі. Також в 2015 році зареєстровано 3843 випадки вперше діагностованого раку. Це 10,5 випадків щоденно.

Станом на 1 січня 2016 року  в області 23 533 онкологічних хворих. 57,4% з них живуть 5 і більше років, повідомляє Департамент Охорони Здоров’я.

У п’ятірку найпоширеніших захворювань серед чоловічого населення входять: рак легень, рак шкіри, рак простати, рак шлунка та рак товстого кишечника.

Серед вперше захворілих жінок на першому місці рак грудної залози – 330 випадків (18,1% від всіх вперше захворілих жінок). Наступні рангові місця посідають рак шкіри, рак шийки матки, рак тіла матки та рак товстого кишечника.

Успіх лікування злоякісних пухлин залежить саме від стадії на якій виявлено хворобу. Відомо, що 90 відсотків пацієнтів, у яких рак діагностовано в І-й стадії живуть після лікування 10 і більше років. Здоровий спосіб життя, вчасне проходження онкопрофоглядів – запорука довголіття.

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом боротьби з онкологічними захворюваннями.

Мета цього дня полягає в підвищенні обізнаності населення планети про рак, як одне з найгрізніших та згубних захворювань сучасної цивілізації.

 

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...