За рік повномасштабної війни на Франківщині кількість ІТ-ФОПів зросла на 17%: дослідження YouControl

Автор: Андрій Макітра

15 Вер, 2023 09:51

Поділитись публікацією
За рік повномасштабної війни на Франківщині кількість ІТ-ФОПів зросла на 17%: дослідження YouControl

За перший рік повномасштабного вторгнення в Івано-Франківській області кількість ІТ-ФОПів зросла на 17% та становила 5 280 активних айті-підприємців.

Про це пише “Галка” з посиланням на публікацію “Блог YC.Market”, де фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк за допомогою інструменту “YouControl.Market”, підготував секторальне дослідження основних змін та нових тенденцій економічного розвитку українського IT-ринку під час повномасштабної війни.

Під час першого року повномасштабної війни найбільш швидкими темпами кількість активних IT-ФОПів зростала в Волинській, Хмельницькій, Кіровоградській, Полтавській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях. За результатами дослідження високий приріст індивідуальних айті-бізнесменів на рівні 17-20% спостерігався в західних і центральних регіонах, котрі відносно менше постраждали від агресивних дій ворога.

Відповідно до карти приросту кількості ІТ-ФОП в перший рік війни в Івано-Франківській області станом на 24.02.2023 року кількість активних ІТ-ФОП становила 5 280 осіб, а річний приріст складав 17% осіб за рік від 24.02. 2022.

Мінімальними темпами, але все ж зростали такі повністю чи частково тимчасово окуповані регіони прописки IT-ФОПів як АР Крим (+0.9%), Херсонська (+8.6%), Харківська (+9.5%) та Луганська (9.7%) області.

“Тобто кількість зареєстрованих айтішників де-юре збільшувалась навіть у захоплених ворогом регіонах, насамперед через реєстрацію бізнесу на підконтрольній Україні території внутрішньо переміщеними особами зі старою пропискою”, – зазначив Роман Корнилюк.

Як раніше писала “Галка”, у 2022 році в Івано-Франківській області працювали 94 ІТ-компанії з ненульовою виручкою, чистий дохід яких склав приблизно 700 мільйонів гривень.

Читайте також: ІТ компанії з Прикарпаття у 2022 заробили 700 мільйонів гривень: дослідження YouControl