За що критикувати нашу область? Будівельників виставили на передову без зброї, – Скрипничук про оборонні споруди в зоні АТО
28 Лип, 2015 11:43
Голова обласної ради Василь Скрипничук 24 липня був у відрядженні у місті Костянтинівка Донецької області та подививився, як будують оборонні рубежі в зоні АТО. На прес-конференції 28 липня він розповів, що є багато проблем в організації будівництва, а критика урядом Івано-Франківської області є несправедливою.
Читайте також: Колишнього голову облради звинуватили в образах на адресу жінок
За словами Скрипничука, прикарпатці працюють у 12 точках будівництва. На кожній – 12-16 осіб. Будівельників охороняють військові.
У різних пунктах готовність робіт від 40% до 80 %. Загальна протяжність рубежу – 40 кілометрів. На двох точках роботи зупинені, бо там тривають обстріли.
Василь Скрипничук зазначив, що Івано-Франківська область є однією з останніх за успіхами у зведенні фортифікацій, але лише тому, що за нею закріплені найнебезпечніші лінії. Ті області, яким дали роботу ближче до тилу, вже майже все завершили.
“За що критикувати нашу область? Наших будівельників виставили на передову без зброї, – сказав Скрипничук. – Різні області поставили в різні умови”.
Тим не менш голова облради, визнав, що є недоопрацювання з боку Івано-Франківської обласної держадміністрації. Сказав, що розповість про недоліки, які треба виправити, голові ОДА Олегу Гончаруку, але в більш різких тонах, ніж на прес-конференції.
Також Скрипничук розкритикував організацію роботи на місці будівництва.
“Хотілося взяти автомат і перестріляти там тих, хто займається організацією роботи”, – заявив голова облради.
Роботи тривають з 23 квітня. Скрипничук наголосив, що їх можна було б завершити за один місяць, якби щодня працювало 400-500 людей з відповідною технікою і професійними вміннями.
Натомість з різних районів області приїжджають люди з різними вміннями та ставленням до роботи. Там, де працюють спеціалісти, результати кращі. Скрипничук похвалив долинських будівельників та розкритикував калуських, які більше фотографуються, ніж працюють.
Читайте також: Оборонні споруди на Сході будують з кривого патиччя, з якого навіть паркан стидно городити, – волонтер з Прикарпаття
Крім того, як сказав голова облради, на всі 12 об’єктів є лише один виконроб без транспорту і без зв’язку. Бракує екскаваторів, тож часто люди копають вручну. Дуже часто будівельники не отримують креслень.
Що ж до якості деревини, то зараз вона є належною. Але до того споруди робили з “патиччя”. Хоча, як запевняє Скрипничук, з Івано-Франківської області відправляли хороше дерево, а на місце будівництва привозили таке, яке на Прикарпатті важко знайти.
“Тепер наші переробляють за нашими”, – зазначив він.
Будівельники працюють за оплату. Як зазначив голова облради, вона буває різною. Приміром, тернопільські робітники отримують 500 гривень на день, плюс харчування. Рівненська область взагалі найняла професійного підрядника, тоді як Прикарпаття “пішло шляхом народної будови”.
Два дні робітники витрачають, щоб добратися до Донеччини, і стільки ж часу на дорогу назад. Шість днів проводять на будівництві, і цього часу, за словами Скрипничука, замало, щоб призвичаїтися до роботи.
Читайте також: Заступник голови ОДА подивився, як будують фортифікації на Сході
Також немає поділу будівельників за спеціалізацією.”Там всі роблять все”, – сказав Василь Скрипничук.
Проте він зауважив, що людей не варто критикувати, адже вони дійсно працюють, у складних умовах. При температурі повітря до +38 градусів, їм не вистачає якісної питної води.
“Організація роботи вимагає вдосконалення”, – підсумував голова обласної ради.
Читайте також: Франківські комунальники відправляються в зону АТО
Нагадаємо, на засіданні РНБО 20 липня Запорізьку та Івано-Франківську обладміністрації вирішили покарати за неналежне виконання завдань з будівництва фортифікацій у зоні АТО.
Перед тим було звільнено директора департаменту будівництва ОДА за неякісне будівництво оборонних споруд в АТО