За вихідні на Прикарпатті сталося 149 пожеж сухої трави. Протоколи склали лише на 8 паліїв
12 Кві, 2021 14:08
Протягом вихідних, внаслідок 149 пожеж сухої рослинності та сміття було знищено десятки гектарів екосистем Прикарпаття. Стосовно 8 паліїв були складені протоколи.
Читайте також: Понад 13 мільйонів витратив бюджет громади на “гвардію Марцінківа” за перше півріччя 2023 року
Протягом вихідних на території Івано-Франківщини виникло 156 пожеж. 149 з них – пожежі сухої трави та сміття. Загальна площа, яку пройшов вогонь, знищуючи все живе на своєму шляху, склала десятки гектарів, інформує “Галка” з посиланням на Управління ДСНС в Івано-Франківській обалсті.
Висновуючи зі статистичних даних, можемо казати, що переважна більшість таких займань виникає внаслідок порушення громадянами законів та недотриманням правил пожежної безпеки. Найчастіше винуватцями таких ситуацій є громадяни, котрі спалюють суху рослинність та сміття, забуваючи, або не зважаючи на шкоду та потенційну небезпеку такої діяльності. Адже навіть підпал невеликої купи сміття та трави може розповсюдитись, знищуючи цілі гектари екосистем Прикарпаття.
“Жахливо, що деякі громадяни навіть спалюють сухостій прямо на галявинах, посеред лісових масивів. Важко уявити, до яких наслідків могли б призвести такі дії, якби не оперативні дії пожежно-рятувальних підрозділів, які вже декілька разів встигали вчасно приборкати полум’я та запобігти його перекиданню на лісові масиви”, – йдеться у дописі.
Людей не спиняє досвід інших, не спиняє те, що їхні легковажні вчинки можуть завдати величезних збитків екології та економіці краю, можуть вартувати життя десятків тварин, або ж, як показує практика, навіть людей, в тому числі самих ж паліїв. Однак, парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях. Законом заборонено випалювання сухої рослинності.
За спалювання сухої трави та листя законом передбачений штраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці.
Тому, протягом останніх днів працівники міського відділу Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області спільно з КП “Муніципальна інспекція “Добродій”” провели рейди на території області. За останні дні було складено 8 протоколів про правопорушення за статтею 152.
Також слід пам’ятати, що під час пожежонебезпечного періоду потрібно дотримуватися таких правил:
– не розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
– не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
– категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
– організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками
– не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;
– очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
– не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
– при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
– залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
– проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.
Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та лісові масиви, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.
Якщо ви помітили займання на відкритих територіях — сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!