Заборону розпоряджатися нерухомістю через неявку до ТСК вилучено з нової редакції законопроєкту про мобілізацію, – нардеп Фріс

Автор: Вадим Войтик

27 Січ, 2024 20:20

Поділитись публікацією
Заборону розпоряджатися нерухомістю через неявку до ТСК вилучено з нової редакції законопроєкту про мобілізацію, – нардеп Фріс

Вимоги щодо арешту майна, заборону розпоряджатися нерухомістю через неявку до військкомату, було вилучено з нової редакції законопроєкту про мобілізацію, оскільки це суперечить Конституції та давало підґрунтя для серйозних корупційних ризиків.

Про це заявив народний депутат України, голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції, органів виконання покарань та пробації комітету ВРУ з питань правової політики Ігор Фріс.

Основу нового документу вже обговорювали колеги. Знаю, що вимоги ТЦК та СП щодо арешту майна, заборону розпоряджатися нерухомістю через неявку до військкомату, було вилучено з нової редакції законопроєкту. Тож, гадаю, усього цього в ньому вже не буде. Як і не буде ажіотажу серед чоловіків, які через мобілізацію забажають відчужити своє нерухоме майно дружині або сестрі“, – запевняє Ігор Фріс.

Ніхто в Україні не може взяти і заборонити людині розпоряджатися належним йому майном – квартирою чи будинком. Для подібної заборони може бути лише одна підстава – відповідне рішення суду, нагадує правник. 

У старій редакції законопроєкту про мобілізацію був ще один негативний момент. Керівникам ТЦК та СП надавалося право самостійно вносити особу, яка не виконує обов’язок щодо уточнення своїх даних, до реєстру боржників і також вилучати її з цього реєстру. Це було критично сприйняте громадськістю та народними депутатами, тому що давало підґрунтя для серйозних корупційних ризиків. Сподіваюсь, таке право для військкомів теж буде виключене з нового законопроєкту про мобілізацію“, – розповів ТСН Ігор Фріс.

Він додає, що в кулуарах парламенту депутати також обговорювали цю тему, адже законопроєкт відверто порушував конституційні права громадян.

Читайте також: Законопроєкт про посилення мобілізації: як голосували прикарпатські нардепи

Теги: