Забудівник відсудив в міста землю, проти забудови якої виступали мешканці Пасічної

Автор: Турій Роман

25 Dec, 2014 10:11

Поділитись публікацією
Забудівник відсудив в міста землю, проти забудови якої виступали мешканці Пасічної

Господарський суд Івано-Франківської області задовільнив позов ТОВ “Гільдія” щодо скасування частини рішення міської ради від 14 серпня 2014 року, яким фірмі було відмовлено у продовженні оренди 0,3 гектара землі у мікрорайоні Пасічна.

Про це йдеться у тексті рішення суду, який отримала “Галка“.

Як відомо, ТОВ “Гільдія” навесні цього року спробувала почати зведення багатоповерхівки поблизу будинків на Галицькій 128-130. На той момент фірма мала в оренді 0,7 га навколишньої землі, яку отримала через рішення суду. Також поруч, в оренді “Гільдії” було 0,3 га комунальної землі вже поблизу колишнього радіозаводу, впритул до транспортної розв’язки “Франківськ-Калуш-Галич”.

Після активних “антизабудовних” протестних акцій громади Пасічної, забудівник відмовився від наміру зводити будинки поблизу Галицької 128-130.

Тим часом 14 серпня міська рада, з ініціативи мешканців та мажоритарних депутатів, заперечила фірмі у поновленні договорів оренди обох земельних ділянок, які завершувалися 22 вересня. І доручила усю “конфліктну” територію відвести під міські сквери. Це рішення підтримала громада.

У “Гільдії” не погодилися з позицією міськради. Тут вважають, що дане рішення суперечить вимогам чинного законодавства, оскільки позивач, як орендар, належним чином виконував всі обов’язки за договором оренди, в тому числі належно сплачував орендну плату; в установленому порядку звернувся до відповідача з метою продовження строку дії договору оренди і подав всі необхідні документи, а тому мав право на пролонгацію договірних відносин. Звертає увагу на те, що оскаржуване рішення не містить належного обґрунтування і прийняте не за зверненням землекористувача.

З позовом “Гільдії” погодилися у Господарському суді. На думку Феміди, вказівка в рішенні на земельні спори з приводу даного будівництва та наявності мети забезпечити сприятливі умови життєдіяльності мешканців мікрорайону Пасічна не є підставою для припинення дії договору, оскільки відсутні докази того, що земельні спори пов’язані з неналежним виконанням умов договору орендарем, а питання забезпечення сприятливих умов життєдіяльності мешканців мікрорайону Пасічна вирішуються при затвердженні генерального плану населеного пункту та іншої містобудівної документації, тобто до надання земельної ділянки під забудову.

 Тож суд скасував оспорюване рішення міської ради, і без рішення депутатів продовжив “Гільдії” оренду ділянки розміром у 0,3 гектари до 2017 року.

Юридичний відділ МВК вже подав апеляцію на дане рішення.