Забудови, комфорт та ініціативність або Чому я живу в Івано-Франківську: нотатки з дискусії (ФОТО)

Автор: Застава Максим

21 Бер, 2023 08:17

Поділитись публікацією
Забудови, комфорт та ініціативність або Чому я живу в Івано-Франківську: нотатки з дискусії (ФОТО)

20 березня в Івано-Франківську з ініціативи “Теплого міста” провели публічну дискусію «Чому я живу в Івано-Франківську?». П’ятеро спікерів обговорили, як і чому вони обрали для себе його у різний час. Чому саме Франківськ? Яке враження складає місто на мешканця, а не на туриста чи проїжджого.

Читайте також: У Франківську дискутували, як креативна економіка сприяє розвитку міста (ФОТО)

Чимало досліджень називають Франківськ комфортним містом для життя. Більшість з них були проведені ще до повномасштабного вторгнення росії. А у 2020 році “Forbes Ukraine” навіть визнав Івано-Франківськ, як найкраще місто для ведення бізнесу.

Підприємниця, директорка з розвитку бізнесу Promprylad.Renovation, співзасновниця мережі “23 Ресторани” Аліна Токмиленко розповіла, що для неї переїзд до Франківська – це супервипадковість і не запланований вибір.

“Місто виглядає класно для життя, зі своїми особливостями. Для мене Івано-Франківськ – це традиційність, озеро довкола якого всі всіх знають. Це набір екосистем – “Промприлад”, “Урбан”, озеро та інші. Це точно теплота, бо всі зі всіма вітаються”, – додає Токмиленко.

Голова Сєверодонецької райдержадміністрації Роман Власенко поділився, що з Франківськом був знайомий ще з 2017 року. Невеличке та затишне місто, де він почуває себе разом з родиною комфортно та у безпеці.

 

“Для мене Франківськ – вибір, який треба було робити у 2022 році. Я був на Луганщині до травня. Ми допомагали людям, розвозили мешканцям різу допомогу. Мої рідні були на Закарпатті, тому це теж впливало на вибір Івано-Франківська під час виїзду з Луганщини. У кожному майже обласному центрі є хаби Луганчан, у Франківську теж”, – каже Власенко.

Він наголошує, що для нього це українське місто, модернове, де поєднується історія та щось сучасне. У цьому місті хочеться змінюватися, розвиватися. 

“Я як чиновник, який раніше багато їздив машиною, то зараз мені хочеться ходити пішки, гуляти довкола озера. Франківськ – це реалізована мрія, яку я б хотів бачити на Луганщині, у своїй Попасній. Я розглядаю, що я повернуся туди, а мої рідні залишаться тут – у більш комфортних та безпечних умовах”.

Регіональна представниця Українського Жіночого Конгресу, засновниця бренду Gaptuvalnya Наталі Гергелюк родом з Галича, проте Франківськ для неї став рідним ще з юного віку.

 

 

“Я вже асоціюю себе з Франківськом, адже дуже давно тут живу. Зринає у памʼяті, коли ми з батьками їхали ввечері й вулиця так гарно освітлювалася ліхтарями. Це було відчуттям великого міста. Проте, коли я тут навчалася, то воно зменшилося. Воно зручне для життя, для навчання… Місто Івано-Франківськ — місто свободи, де все залежить від того, чи ти використовуєш потрібні важелі”, – поділилася Гергелюк.

Вона додає, що тут галицький менталітет поєднується з молоддю, яка рве всі шаблони. Гергелюк розповіла, що неодноразово чула від людей, які вперше приїхали до Івано-Франківська, що вони відчувають себе тут наче вдома.

“А це говорить про відкритість франківців, їхню готовність приймати інших людей. Мешканці Франківська дуже ініціативні — якщо задумали, то точно зроблять”.

Архітектор, засновник будівельної компанії Mda development Макс Бартко каже, що його робота така, що він би міг поїхати до іншого міста, але вирішив залишитися у Франківську.

“Коли ми почали працювати у Львові, Дніпрі та Одесі, то я зрозумів, що хочу зробити щось схоже для Франківська. Хотілося розриватися тут. Навіть коли я навчався, то був вибір поступати до Львова, але я вирішив залишитися у рідному місті. У мене напевно ніколи не виникало думки, щоб переїхати звідси”.

Він додає, що місто стрімко розвивається, тут можна заробляти, зокрема у напрямку будівництва. У місті дуже велика конкуренція у будь-якому бізнесі – і це добре, за словами Бартко. Дуже часто франківці роблять щось перші, а якщо не виходить, то пробують знову і знову.

“Місто дуже виросло, воно швидко перебудовується. Наприклад, у Пасічній декілька разів змінювали світлофор, щоб налаштувати його якнайкраще. У нас роблять велодоріжки, адже дуже багато людей їздять на велосипедах і ми ростемо на цьому. Або ж всі мої клієнти знають, що таке “Промприлад”, хоча в інших містах є щось схоже, але всі знають про “Промприлад””.

На дискусію прийшли десятки франківців, які активно ділилися своїми думками про Франківськ. Хтось казав, що місто має дуже молоде обличчя. Багато людей відзначали швидку забудову міста, яка не завжди має позитивний вплив на Франківськ. Хтось казав, що не вистачає зон рекреації. Відзначали консервативність міста, яка заважає внутрішньо переміщеним особам інтегруватися у місті.