Задоволеність прикарпатців судами області за останні роки зросла майже вдвічі – експерти

Автор: Застава Максим

17 Жов, 2019 11:08

Поділитись публікацією
Задоволеність прикарпатців судами області за останні роки зросла майже вдвічі – експерти

17 жовтня прикарпатцям презентували результати проєкту “U-Report: оцінка якості роботи місцевих судів Івано-Франківської області.

Читайте також: Недофінансування та небезпечні предмети: як судова охорона працює на Прикарпатті (ФОТО)

Опитували учасників судових проваджень в усіх судових установах області. В дослідженні взяли участь 1400 респондентів по всій території Прикарпаття, інформує “Галка“.

Начальниця Територіального управління Державної судової адміністрації України в області Оксана Рибак каже, що в результаті опитувань вдалося оцінити роботу суду зсередини та очима відвідувачів інституцій.

“Нині поговоримо саме про відкритість, прозорість та доступність судів”, – каже Рибак.

Директорка Навчально-наукового центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону, Прикарпатського університету, експертка проєкту Ольга Максимович зазначила, що в ході дослідження опитали 100% судів області.

“Близько половини відвідувачів судів мають вищу освіту, але не мають юридичної. Найнижчі показники, які ми отримали – це територіальний показник доступності та зручність для осіб з особливими потребами. Загалом ми надали майже сотню рекомендацій щодо покращення судів області”, – розповідає Максимович.

Голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький зауважив – переоцінити такий захід просто неможливо.

“Якщо суди та судді мають належну інформацію про ставлення громадськості – це допомагає належно проводити правосуддя. Після одного з опитувань я навіть вирішив приймати громадян не один раз в тиждень, а кожного разу, коли є вільний час”, – каже Гриновецький.

Радник з питань моніторингу та оцінювання Програми USAID “Нове правосуддя” каже, що задоволеність відвідувачів судами Прикарпаття виросла за останні роки майже вдвічі.

“Характерна риса Івано-Франківської області – помірно невелика різниця між тим, як оцінюють установи професійні правники і люди без юридичної освіти”.

Експерти визначили сім груп показників якості роботи судових установ та поставили їм оцінку за п’ятибальною шкалою на основі опитувань:

– доступність – 4,13;
– зручність та комфортність перебування – 4,33;
– повнота та зрозумілість інформації – 4,5;
– дотримання персоналом професійних стандартів – 4,27;
– своєчасність судового розгляду – 4,12;
– дотримання суддями професійних стандартів – 4,46;
– якість судового рішення – 4,56.

55% респондентів зазначили, що не користувалися сторінкою суду в мережі. 41% опитаних – не обізнані про роботу системи “Електронний суд”. 63% – кажуть, що враження, отримані під час візиту до суду, відповідають очікуванням.

Більше половини респондентів погоджуються із поняттям “судова послуга”. Цей показник зріс майже вдвічі порівняно з аналогічними даними опитування, проведеного науковцями в 2015 році. 55% вважають поділ судових послуг на інформаційні, сервісні та процесуальні. Середня арифметична норма очікування судової послуги загалом – 15 хв. Зокрема, норма очікування інформаційної послуги – 8 хв; сервісної послуги – 13 хв; процесуальної – 25 хв.

Крім того в рамках опитування фахівці розробили інноваційні технології судового адміністрування на основі цифрових технологій.