Західноукраїнці найактивніше бойкотують російські товари

Автор: Вадим Войтик

14 Чер, 2014 11:47

Поділитись публікацією
Західноукраїнці найактивніше бойкотують російські товари

Громадська кампанія з бойкоту російських товарів за останні три місяці дала свої результати. Найчастіше від них відмовляються жителі Центральної та Західної України, а 20 відсотків покупців із Києва взагалі відмовилися від товарів окупанта.

Такі результати дослідження, яке провела компанія “GfK Ukraine”, повідомляє ТСН з посиланням на “Радіо Свобода”. Це – дані за квітень у порівнянні з березнем.

Тож відтепер російські товари не купляє п’ята частина жителів столиці, кожен десятий житель Півночі та 8% жителів інших регіонів.

У грошових показниках регіональні відмінності виявилися значнішими: жителі центру країни витратили на російські товари у квітні на 24 відсотки менше, ніж у попередній місяць, кияни та жителі Заходу – на 16 відсотків, споживачі Сходу – на 6%, Півночі – на 1%.

Лише на Півдні країни (без урахування окупованого Росією Криму) було зафіксовано зростання витрат на товари російських виробників на 1%. Проте загалом у країні у квітні витрати домогосподарств на 60 категорій товарів, які аналізують у дослідженні, збільшилися проти попереднього місяця на 9%.

Відповідно до даних споживчої панелі “GfK Ukraine”, найактивніше бойкот російських товарів підтримала молодь віком до 30 років, серед якої кількість покупців російських товарів впала на 13 відсотків. У групі 50-59 років таких було 6%, а серед тих, кому за 60, – 3%.

Нагадаємо, громадську кампанію з бойкоту російських товарів в Україні розпочали у березні, під час подій у Криму. До бойкоту закликали у соцмережах, у різних містах тривали й акції на підтримку бойкоту.