Західний Хаб МХП: підтримує продовольчу безпеку України (ФОТО, ВІДЕО)

17 Nov, 2023 19:01

Поділитись публікацією
Західний Хаб МХП: підтримує продовольчу безпеку України (ФОТО, ВІДЕО)

МХП — міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій. На заході України вже рік представлена Західним Хабом – групою підприємств із центральним офісом у Тернополі. В Івано-Франківській області працює філія «Перспектив», яка спеціалізується на вирощування зернових і технічних культур. Попри війну, підприємства Західного Хабу МХП продовжують розвиватися і залишатися надійним роботодавцем й опорою для пайовиків.

Частина великої компанії

МХП працює у напрямах агро, виробництва продуктів харчування та ритейлу і має дочірні підприємства у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ та країнах ЄС. Акції МХП представлені на Лондонській фондовій біржі.

Компанія – вагомий гравець на аграрному ринку, виробничі потужності якого охоплюють 12 областей України. Земельний банк становить 360 000 га, з них під вирощування сільськогосподарських культур – 353 000 га. Важливою складовою агровиробництва МХП є цифровізація та застосування інновацій.

Інноваційні технології

Попри всі виклики сьогодення МХП і зокрема Західний Хаб активно впроваджує інноваційні технології та інвестує в техніку, в тому числі – обладнану елементами точного землеробства. Суть точного або «прецизійного» землеробства – у збереженні ресурсів і одночасному отриманні максимальної продуктивності з кожного гектара поля завдяки оптимізації сільськогосподарського виробництва та економії ресурсів. Це – єдиний шлях, яким можна досягти зниження використання добрив, засобів захисту рослин та насіння.

МХП

Західний Хаб МХП все більше діджиталізується. У межах реалізації проєкту Digital Farming та масштабування технології точного землеробства на підприємствах оцифровують контури полів, проводять аудит ґрунтів та складають цифрові карти врожайності, застосовують супутниковий моніторинг транспортних засобів, диференційоване внесення засобів захисту рослин, добрив, за допомогою дистанційного зондування моніторять стан посівів. На зернозбиральних комбайнах встановлений програмний додаток Climate FieldView, а сівалки обладнані системою точного висіву від Precision Planting.

 Віктор Корягін, директор Західного Хабу МХП:

– Незважаючи на всі складнощі, ми продовжуємо інвестувати у виробництво, впроваджувати інноваційні технології, піклуватись про екологію, розвивати громади, допомагати ЗСУ і демобілізованим військовослужбовцям. А щоб бути ще більш ефективними, ми об’єднали підприємства регіону у нову організаційно-управлінську форму – Західний Хаб. Вибудовування системи централізованого управління рослинницькими підприємствами дає змогу підвищувати показники виробництва, покращувати співпрацю та комунікацію між підприємствами, ще якісніше впроваджувати корпоративні проєкти. Це важливий крок у трансформації всього агронапряму МХП.

Нова техніка

Західний Хаб продовжує оновлювати парк сільськогосподарської техніки. МХП купує якісну сучасну агротехніку провідних машинобудівників, тому що знає – це інвестиції в поліпшення якості обробки ґрунту, підвищення продуктивності, покращення умов праці наших співробітників.

В цьому році на підприємствах Західного Хабу МХП приступили до роботи нові трактори, сівалки, обприскувачі.

Наприклад, на «Захід-Агро», філії Рідний край» і філії «Перспектив» почали працювати гусеничні трактори John Deere 8RX410. Їх вже застосовують на ґрунтообробітку і посівній. Трактор спеціально створений для зменшення ущільнення ґрунту. Завдяки великій площі контакту гусениць із поверхнею він завдає мінімального тиску на ґрунт. Агрегат ідеально підходить для роботи на схилах зі складним рельєфом і на будь-якому ґрунті, водночас збільшуючи агрономічні терміни виконання робіт.

https://www.youtube.com/watch?v=Q9lK1eg36Dk

– Працював на тракторі Fendt, зараз на цьому новому John Deere, – розказує Сергій Довгопол, механізатор філії «Перспектив». – Мати з ним справи – одне задоволення. Нова ергономічна підвіска забезпечує значно м’якший хід трактора по нерівних поверхнях. Впевнено тримає дорогу в складних умовах, на сильно вологому ґрунті не заривається, на відміну від колісних тракторів. Комфортна кабіна. Війна триває, але компанія продовжує вкладатись в нові машини, це дуже багато значить.

Надійний орендар

Свої землі довірили Західному Хабу МХП вже 52,5 тис. українців. І чисельність пайовиків, які передають в оренду свої земельні ділянки, щороку зростає. Бути пайовиком Західного Хабу – це мати можливість отримувати конкурентну орендну плату за свою землю. І компанія її регулярно переглядає. З кожного доходу, що отримує пайовик, підприємства сплачують податок. За бажанням самого пайовика орендна плата може видаватися зерном. Також при зміні власника всі юридичні витрати підприємства беруть на себе. Крім того, Західний Хаб підтримує пайовиків у важких для них і їхніх сімей ситуаціях.

Сплата податків

Протягом 9 місяців 2023 року Західний Хаб МХП сплатив 234 млн грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Із них понад 46 млн грн – податки філії «Перспектив».

Водночас загальна сума сплачених податків, зборів та внесків МХП складає понад 4,2 млрд грн.

Розвиток громад

Філія «Перспектив» разом зі стратегічним партнером Благодійним фондом «МХП-Громаді» розвиває громади й втілює проєкти за участі місцевого бізнесу й органів влади в Івано-Франківській області.

У проєктах БФ «МХП-Громаді» мешканці громад самі можуть стати рушіями змін. Один з таких проєктів — «Час діяти, Україно!». Це — гранти громадам на соціально-важливі ініціативи: від закупівлі необхідної техніки до спортивних майданчиків, велопарковок тощо. Так, в цьому році Фонд профінансував втілення декількох найкорисніших ідей громад Івано-Франківщини.

Також МХП підтримує локальних підприємців. Разом з БФ «МХП-Громаді» компанія втілює низку проєктів, де надає гранти місцевому бізнесу. Один з них – конкурс бізнес-ідей «Роби своє». Серед переможців цього року є і ініціативи жителів Івано-Франківської області. Наприклад, франківка Анастасія Доценко виграла 100 тис. грн, які скерувала на відкриття сімейної ресторація швидкого та корисного харчування FIT&FAST. В тому числі створила 10 робочих місць, переважно для внутрішньо переміщених осіб.

Підтримка демобілізованих

У МХП, як соціально відповідальній компанії, розуміють, що соціальна адаптація та інтеграція демобілізованих залежить не тільки від держави. Це наш спільний виклик та задача кожної родини, громади, бізнесу і держави. Україна має відновлюватись і люди, які нас захищали, мають бути максимально залучені до відбудови.

Держава та бізнес мають стати пліч-о-пліч і завдяки таким спільним зусиллям ми маємо упередити соціальні ризики майбутнього. Тому МХП восени запустила програму життєстійкості «МХП поруч». Її мета – реінтегрувати демобілізованих співробітників після повернення з військової служби, враховуючи зміни фізичного, ментального станів та сенсів життя, а також створити системні рішення для українських компаній щодо змін у корпоративній культурі, бізнес-процесах при працевлаштуванні нових працівників-ветеранів та поверненні демобілізованих працівників.

Для кожного захисника компанія впроваджує власний план реінтеграції, що діє від 6 місяців до 1,5 року. Серед етапів: юридична підтримка, фізична та психологічна реабілітація, професійна адаптація, допомога у розвитку соціальних зв’язків і громадського впливу.

Довідка

Західний Хаб МХП це:

  • 4 виробничих підприємства, які працюють на території Хмельницької, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської і Волинської областей. Основний напрямок діяльності – вирощування сільськогосподарських культур, а також розведення і вирощування великої рогатої худоби м’ясних і молочних порід. 
  • Більше 1 200 співробітників
  • Майже 100 000 га – загальний земельний банк в обробітку
  • Озима пшениця, озимий ріпак, кукурудза, соя – основні культури, які вирощує Західний Хаб МХП
  • Більше 200 одиниць власної самохідної с/г техніки – трактори, комбайни, оприскувачі
  • Більше 52 тисяч пайовиків передали Західному Хабу в оренду свої земельні ділянки
Партнерська публікація