Захоплюватися, об’єднуватися, приймати страх: франківців навчають, як бути успішними у майбутньому (ФОТО)

28 Вер, 2022 13:04

Поділитись публікацією
Захоплюватися, об’єднуватися, приймати страх: франківців навчають, як бути успішними у майбутньому (ФОТО)

28 вересня у Франківську на «Промприладі» проходить освітня конференція про фріланс та гіг-економіку «Тісто».

Як кажуть організатори, платформа «Тісто» – це відповідь на те, що відбувається зараз в Україні. З початку війни майже 5 мільйонів українців втратили роботу. У травні цього року лише 47% українських компаній повністю відновити роботу. При цьому попит на фрілансерів в Україні збільшився на 30%, обіг грошей – на 29,6%, а гіг-економіка щомісяця зростає на 10%, пише Галка.

«Тому ми створюємо платформу, щоб дати дієві інструменти та знання, які допоможуть молоді зробити перші кроки у фрілансі або гіг-економіці», – розповідає проєкт-менеджер «Тіста» Іван Горовський.

До слова, гіг-економіка – це формат роботи, у якому незалежні спеціалісти наймаються на виконання короткострокових проєктів.

Заступниця директорки програми «Мріємо та діємо» IREX Юлія Ткачук розповіла, що по завершенні дослідження про роботу майбутнього виявилося, що топ-навичка, яка буде актуальною до 2030 року – вміння вчитися:

«Також важливо вміти адаптовуватися. Успішна бізнес-кар’єра не є справою одного дня. Можливо, ваші блискучі кар’єри почнуться з відвідин саме цієї події».

Про компетенції майбутнього та те, які навички потрібні, щоб досягти успіху в гіг-економіці або фрілансі, розповів власник школи Projector Олександр Трегуб.

«Світ стандартизації вже закінчується. Ми починаємо жити у новому світі «мережі», який геть відрізняється від стандартизованого світу «фабрики». У центрі цього світу – людина. Наше життя змінюється фундаментально».

За словами Олександра Трегуба, ключова характеристика світу, який приходить – він глибоко персоналізований.

«Персоналізації радикально змінює досвід користування будь-чим. Наприклад, зараз ми розуміємо, що захворіли, коли вже проявляються симптоми. У персоналізованому майбутньому певними способами буде змога дізнаватися про це завчасно. Отже, медицина майбутнього уже буде персоналізованою. Або технологія впливу на геном дітей уже зараз стає реальною, і цілком можливим буде створення певного «дизайну» дітей. У персоналізованому світі кросівки будуть розроблятися саме під вашу ногу. Словом, майбутнє принципово персоналізоване та алгоритмізоване.
У такому світі дані стають новою валютою. Алгоритми вже сьогодні можуть обіграти людину в шахи, пишуть музику, прокладають маршрути і т.д.
Нейронні мережі уже можуть виконувати творчі задачі. Тоді де ж у такому світі місце людей, які робитимуть більшість справ гірше, ніж алгоритми? У той час, як алгоритми дуже круто роблять дію з величезним обсягом даних, ми маємо максимально бути людьми».

Олександр Трегуб виділяє кілька принципів, які будуть важливими у майбутньому:

– «починай з пристрасті»: ми люди і ми можемо захоплюватися. Коли ми захоплюємося, вкладаємо душу, то наші речі можуть стати унікальними;
– «ніщо не є проблемою інших»: дуже круто відчувати себе в суспільстві, в якому люди готові одне одному підставити плече;
– «ти можеш краще»: потрібно постійно адаптуватися, довчатися, змінювати професії, ставити перед собою великі задачі;
– «об’єднуйся»: маємо навчитися об’єднуватися з іншими людьми;
– «створюй попри страх»: страх не має демотивувати та зупиняти, треба прийняти свій страх і попри нього приймати важливі рішення.

Олександр Трегуб додав, що в Україні люди мають наважитися одразу стрибати у майбутнє, а не наздоганяти його, коли це вже зроблять інші.