Закон про люстрацію не стосуватиметься депутатів. Натомість люструватимуть місцевих чиновників і міліцію

Автор: Вадим Войтик

16 Sep, 2014 19:02

Поділитись публікацією
Закон про люстрацію не стосуватиметься депутатів. Натомість люструватимуть місцевих чиновників і міліцію

Під перевірки, передбачені законом, потрапляють охочі потрапити у владу на будь-якому рівні. Виняток депутати зробили лише для себе. 

Під дію закону підпадають члени уряду, глави і співробітники спецслужб і силових органів,  державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування. Планується перевіряти вищі військові чини, суддів та членів ЦВК. До другого читання із закону були виключені усі виборчі посади, такі як депутати, уповноважений з прав людини, конституційні судді.

Найбільшу увагу закон приділяє працівникам правоохоронних органів.

Потрапляють під цензуру особи, які робили публічні заяви та інші публічні дії, які містять ознаки расової, соціальної, культурної, релігійної нетерпимості щодо представників української нації та представників інших національностей, що проживають на території України.

Закон згадує і тих, хто організовував і вчинив дії, що призвели до втрат державного бюджету в сумі більше 1 мільйона гривень, а місцевих бюджетів в сумі понад п’ятдесят тисяч гривень.

Перевірці також підлягають статки згаданих вище осіб.

Прийнятий закон передбачає норму, згідно з якою податкова інспекція, перш ніж прийняти остаточне негативне рішення за підсумками перевірки задекларованого майна, повинна ознайомити з усіма своїми зауваженнями перевіряти особу, і тільки з урахуванням пояснень цієї особи може приймати остаточне рішення.

Як вже повідомляла Галка, 16 вересня Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому закон про очищення влади. Перед тим депутати провалили голосування за законопроект у другому читанні, але змогли з кількох спроб повернутись до його розгляду. Одночасно активісти під парламентом перекрили вулицю Грушевського і запалили там шини.