Законопроєкт про скасування пайової участі обмежує місцеве самоврядування, – Руслан Марцінків

Автор: Зелінська Тетяна

14 Вер, 2019 13:09

Поділитись публікацією
Законопроєкт про скасування пайової участі обмежує місцеве самоврядування, – Руслан Марцінків

Асоціація міст України закликає парламент не скасовувати пайову участь, оскільки таке рішення розбалансує місцеві бюджети та заблокує проєкти розвитку громад.

Читайте також: Син Марцінківа зареєструвався як підприємець: здаватиме в оренду нерухомість

Зокрема голова Асоціації міст України Віталій Кличко у листі до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та народних депутатів України закликав не приймати поспішного рішення щодо скасування пайової участі.

Йдеться про прийнятий у першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№1059 від 29.08.2019 р.), яким, зокрема, передбачено скасування пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури населеного пункту.

В АМУ наголошують, що пайова участь складає значну частку надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів. Так у 2018 році місцеві бюджети отримали близько 1,6 млрд грн. А зазначеним законопроєктом всупереч частині третій статті 142 Конституції України компенсації втрат місцевих бюджетів не передбачено.

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, скасування пайової участі для міста – це, наприклад, мінус 20 млн грн на будівництво дитячого садка в Опришівцях, і це тільки стосується одного будівельника. На його думку, це фактично лобістський будівельний закон і обмеження місцевого самоврядування, бо компенсації в законі для громад немає.

Отож, скасування пайової участі розбалансує місцеві бюджети, заблокує завершення розпочатих проєктів і не дозволить почати нові, адже видатки з бюджетів розвитку це:

► капітальні видатки на будівництво, ремонт та реконструкцію дитячих садків, шкіл, лікарень, об’єктів водопостачання, водовідведення, дорожнього господарства, комунального транспорту тощо;
► розроблення містобудівної документації.

Якщо буде скасовано пайову участь місцеве самоврядування втратить важливе джерело коштів на розбудову та удосконалення інфраструктури. І це при тому, що громади постійно відчувають дефіцит ресурсів на економічний та соціальний розвиток.

АМУ пропонує під час розгляду законопроєкту №1059 у другому читанні виключити зміни, які стосуються пайової участі (пункт 13, 15, підпункти 2, 3 пункту 16 розділу І законопроєкту).