Залежить від суспільства, — нардеп Грищук про ключ до боротьби з корупцією (ВІДЕО)

23 Жов, 2023 12:02

Поділитись публікацією
Залежить від суспільства, — нардеп Грищук про ключ до боротьби з корупцією (ВІДЕО)

Роман Грищук — український політик, народний депутат України IX скликання. Чоловік став гостем нового випуску проєкту “Розмова”, де розповів, чи вважає себе депутатом здорової людини, а також чи соромно йому за “зашквари” колег по партії “Слуга народу”.

Читайте також: Чесною журналістикою на квартиру не заробиш, — футбольний коментатор і ютубер Роман Бебех (ВІДЕО)

Крім того, Грищук спробував пояснити, як побороти корупцію, а на останок зізнався, яка, на його думку, найбільша проблема України після повномасштабного вторгнення, пише “Галка” з посиланням на “Розмову“.

– Чи пропонували тобі відверто хабарі?

– Це не так відбувається, що тобі приносять і кажуть: “Ось дивися, проголосуй за це”. Такого немає. Є просто: “Дивися, ти там активно працюєш по цьому питанню, може перестань працювати?”. І ось це для мене сигнал почати працювати більше.

Всі все розуміють — і ті, хто пропонують якісь речі — кому вони можуть пропонувати, а кому ні. Це ж не працює так, що: “Я тебе не знаю і я тобі приношу”.

Інколи бували такі пропозиції у якійсь там групі, де мене будуть підтримувати, а я маю за щось голосувати. Я кажу: “Ні-ні, вибачте, я з президентом, у мене є своя голова на плечах і своє розуміння того, що підтримувати й за що голосувати”.

Тобто я обрізаю ще на цих моментах, коли воно не доходить до якоїсь конкретики, бо уже ніхто і не пропонують, бо всі знають, що я так працюю. Прямих пропозицій в лоб не було, бо це дуже небезпечно для тих людей, які б це пропонували.

– Як нам, Романе, побороти, корупцію? Чи зменшить корупцію збільшення кількості суддів Вищого корупційного суду?

– Ну вони можуть більше справ розглядати, невідворотність покарання може бути в якихось випадках більш ефективною.

Чи абсолютно це зупинить? Ні. Чи система вибору прокурора спеціальної антикорупційної прокуратури і його більша незалежність підвищить кількість справ проти корупціонерів? Так. Чи вплине це глобально? Ні.

Суспільство змінювати повинно, кожен із членів суспільства — і розуміти, що це не якась частина там тільки у владі, це комплексна історія. Є людина, яка при держслужбі, при місцевому органі самоврядування чи ще щось, яка проводить тендер, а є людина, яка заходить в тендер і для того, щоб виграти пропонує хабар, бо ця посадова особа може на це впливати.

Так питання: ця людина належить до влади? Вона може бути опозиційною, кричати, що це все погано, але це все проводити. Член суспільства, українець, патріот. Інколи його можуть спіймати правоохоронні органи, інколи ні.

– Чи не розчарувався ти в президенті Зеленському за ці роки?

– Навпаки ще більше утвердився, що це було правильне рішення. І те, як він працює особливо з початком повномасштабного вторгнення, те, які він надзусилля покладає на наш євроатлантичний, європейський шлях, те, що він робить в рамках дипломатії це надзвичайно важливо. Те, що бачили прихильники президента, команда президента давно, ще до 2019 року й у 2019 році, для багатьох стало 24 лютого зрозумілим, що це за людина, які вона має цінності.

Так, у президента, можливо, не було якихось “хардових знань” про те, як працює політика і деякі речі, через це не було якогось досвіду. Але була емпатія, цінності й софт-навички, які максимально розкрились. Ну і позиція.

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.