Замість Байрактарів будуть топові супутникові фото: Фонд Притули здійснив космічну покупку (ФОТО)

Автор: Турій Роман

18 Сер, 2022 18:20

Поділитись публікацією
Замість Байрактарів будуть топові супутникові фото: Фонд Притули здійснив космічну покупку (ФОТО)

За 600 мільйонів гривень, зібраних українцями на Байрактари, фонд Сергія Притули купив супутник і доступ до бази даних супутникових знімків для української армії.

 “Українці, ви – космос. Ми купили супутник. Це не просто один супутник. Він дає нам доступ до бази даних супутникових знімків сузір’я ICEYE і цей доступ викупили більш ніж на рік вперед. Відтепер наша армія буде максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам з оперативним плануванням операцій. “Бавовни” буде багато”, – прокоментував покупку Сергій Притула, пише Галка.

ICEYE володіє найбільшим у світі сузір’ям SAR супутників, і забезпечує надійні та перевірені рішення у сфері спостереження Землі. Невеликі супутники для радарної зйомки від ICEYE можуть формувати високоточні зображення ділянок Землі при денному світлі, у ночі, та крізь хмари.

Угода реалізована за кошти українського народу, які вдалося зібрати в рамках загальнонаціонального проєкту “Народний Байрактар” 22-24 червня 2022 року фонду Притули спільно з блогером Ігорем Лаченковим.

Компанія “Baykar” надала три безпілотники Bayraktar TB-2 безкоштовно. Таким чином волонтери отримали можливість спрямувати 600 млн гривень на купівлю супутника.

Фонд купив не лише право на використання одного супутника, а й річний доступ до знімків інших апаратів. Таким чином, Україна отримає дані, які оновлюються дуже часто — близько разу на добу. Відповідно, армії простіше відстежуватиме переміщення ворожої техніки та живої сили.

Важливо й те, що умови угоди передбачають повний доступ до всіх можливостей придбаного супутника — у будь-який час і в будь-якому обсязі. Раніше Україна могла користуватися лише тими даними, які їй надавали компанії, тепер армія матиме ширший спектр можливостей.

Читайте також: Власне здоров'я та нагадування всім про Україну: як у Франківську розвивається спорт у час війни (ФОТО)

Теги: