Замість бруківки – дрони: Шмигаль анонсував перерозподіл військового ПДФО

Автор: Вадим Войтик

14 Вер, 2023 19:04

Поділитись публікацією
Замість бруківки – дрони: Шмигаль анонсував перерозподіл військового ПДФО

Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується військовий податок на доходи фізосіб (ПДФО) направити з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів.

Задля цього Кабінет Міністрів подав законопроєкт, яким пропонується, що військовий ПДФО — податок, який держава сплачує за військових — піде на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.

З початку великої війни доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО збільшились у вісім разів. За 2023 рік прогнозована сума складе понад 96 млрд грн, для порівняння у 2021 році доходи від цього сектору становили близько 12 млрд грн”, – заявив він.

Шмигаль наголошує, що зростання відбувається виключно тому, що держава збільшує видатки на сектор оборони та зарплати військових.

Як писала “Галка”, голова фракції “Слуга народу”  Давид Арахамія заявив, що регіональна влада повинна припинити витрачати державні кошти на закупівлю товарів та послуг, які не є пріоритетними під час війни, парламент може обмежити їх використання.

Надходження від податку на грошові винагороди військовослужбовцям в бюджеті Івано-Франківської ОТГ за перше півріччя 2023 року склали 218,6 млн. Це склало 14% власних доходів, що і дозволило виконати план з надходжень.

Івано-Франківська міська рада лише за перше півріччя 2023 року уклала договорів на ремонт тротуарів та благоустрій проїздів і прибудинкових територій на 144 237 123 грн. 

 

Читайте також: В Україні перевірять всі укриття - рішення уряду