“Замість попкорну – серветочки”. Фільм про заробітчанку “Гніздо горлиці” представили у Франківську (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

27 Oct, 2016 08:03

Поділитись публікацією
“Замість попкорну – серветочки”. Фільм про заробітчанку “Гніздо горлиці” представили у Франківську (ФОТО)

В Івано-Франківську 26 жовтня відбувся допрем’єрний показ фільму “Гніздо Горлиці”. На нього завітала виконавиця головної ролі Римма Зюбіна.

«Доведеться замість попкорну видавати серветочки. Кіно сумне», – на самому початку зустрічі жартома попередила акторка, інформує “Галка”.

Її героїня Дарина два роки працює покоївкою, «баданте»,  в італійських сеньйорів.  На гроші, які вона висилає, чоловік споруджує будинок для зеленого туризму. Поступово стосунки в українській родині погіршуються.  Згодом жінці доводиться робити вибір між непростим життям за кордоном та труднощами, які її очікують на рідній землі.

«Я народилася в Ужгороді, я знаю, що це таке, коли тільки одружилися – і зразу беруть молодого і везуть його на заробітки. Дуже рідко з цих заробітчанств виходить щось позитивне, якщо на терезах ми потім зважуємо, чи варті були ті гроші, чи варто було зберегти сім’ю», – зауважила Зюбіна.

Сказала, що часто думала, чому частіше не чоловік їде на заробітки, а жінка. Пояснює це тим, що в обох є інстинкт самозбереження. Однак у жінки є ще материнський інстинкт, найсильніший.

«Завдяки йому ми народжуємо, зберігаємо родини, лікуємо дітей від смертельних хвороб, ставимо їх на ноги. На жаль, у чоловіків немає цього інстинкту. І тому жінка їде. Я навіть на свою історію цю паралель перекладаю. Я займалася цим заробітчанством, тому що театр не дає мені змоги жити так, щоб дитина ходила на англійську, до репетиторів. Я заробляла гроші у досить принизливих ситуаціях,  з низькосортними сценаріями, в обставинах, які роздирали моє нутро. Тому що хотілося грати Шекспіра, Франка, а я мушу – оце», – зізналася акторка.

За словами Зюбіної, досі українські артисти в основному обслуговували російський ринок. Тому якими б талановитими і професійними вони не були, їм давали тільки другі й треті плани. В останні роки  вона перестала зніматися  у російських серіалах.  А на головну роль у «Гнізді горлиці» режисер Тарас Ткаченко запросив її навіть без проб.

Це сталося у грудні 2013-ого року. Робота над фільмом тривала три роки, розтягувалась через перебої з фінансуванням. Одну частину знімали у Вижниці, гірській місцевості на межі Івано-Франківської та Чернівецької областей. Другу – в італійській Генуї.

Робота вже отримала головну відзнаку на Одеському кінофестивалі – «Золотого Дюка» як Найкращий український повнометражний фільм та зайняла друге місце у міжнародній програмі. Статуеткою похвалилися і в Івано-Франківську. Щоправда Зюбіна заявила, що для неї найбільша перемога у тому, що цей фільм вийшов.

Вона розповіла, що показ в Івано-Франківську – особливий, адже його мешканці можуть у фільмі побачити свого земляка – Віталія Лінецького. Актор раптово помер ще до завершення зйомок стрічки. Втім, жодного кадру з ним не вирізали, навпаки – через цю несподівану смерть  переробили сценарій. На прем’єру до кінотеатру «Космос» завітали рідні та друзі Лінецького.

Перед самим початком фільму Римма Зюбіна сказала, що не бажає глядачам приємного перегляду, а побажає – небайдужого. І дійсно, після завершення стрічки багато глядачів втирали сльози.

З 10 листопада “Гніздо горлиці” виходить у широкий прокат, тож ті, хто пропустив допрем’єрний показ, матимуть змогу підтримати український фільм, відвідавши його у кіно.

 

 

 

Теги: