Замість спалювати листя, українцям час вчитися його компостувати, – міністр екології Семерак

Автор: Людмила Баран

20 Жов, 2017 15:00

Поділитись публікацією
Замість спалювати листя, українцям час вчитися його компостувати, – міністр екології Семерак

Спалювання опалого листя та стерні є надзвичайно шкідливим для довкілля та позначається на здоров’ї громадян. У Мінекології закликають утриматися від таких дій. Натомість – компостувати листя, як у Європі. 

Читайте також: Міністр екології звільнив скандального франківського чиновника

Про це сказав  міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає сайт відомства. 

У зв’язку зі збільшенням в осінній період масових спалювань опалого листя та стерні, він звернувся до всіх громадян і закликав, не допускати випалювання сухої рослинності та її залишків.

«Зараз в Україні завершується сезон збирання урожаю і відповідно всі масово спалюють опале листя, бадилля та траву, забуваючи при цьому, що дим завдає шкоди не лише довкіллю, але й особистому здоров’ю», – нагадав Остап Семерак.

При цьому він навів приклад багатьох країн, де опале листя компостують та успішно використовують як добриво.

«У західних країнах такого зараз вже не побачиш, хоча ті ж городні відходи можна компостувати, як це зазвичай по-господарськи практикують у сусідніх країнах. Це той рівень екокультури, до якого ми маємо прагнути», – резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

У міністерстві також нагадують, що відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Штраф  становить від 170 до 340 гривень для громадян і від 850 до 1190 гривень для посадових осі. А в межах заповідних  територій – від 340 до 680 гривень для громадян і від 1190 до 1700 гривень для посадових осіб.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 до 255 гривень і на посадових осіб – від 255 до 850 гривень.

А якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то від 255 до 850 гривень – на громадян і від 595 до 1020 гривень – на посадових осіб.

Крім того, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Теги: