Замість своєчасної оплати боргів міськрада Івано-Франківська ухвалила програму виконання судових рішень

Автор: Вадим Войтик

19 Лип, 2022 12:14

Поділитись публікацією
Замість своєчасної оплати боргів міськрада Івано-Франківська ухвалила програму виконання судових рішень

З метою виконання судових рішень про повернення боргів підрядникам Івано-Франківська міська рада була вимушена затвердити Програму забезпечення виконання рішень суду щодо безспірного списання коштів.

Про це йдеться у рішенні міської ради від 15.07.2022 р., яке є в розпорядженні “Галки”.

Програма розрахована на 2022-2025 роки і наразі стосується Департаменту благоустрою міської ради. Втім, судячи з судових рішень, аналогічні програми міськраді доведеться затверджувати і для інших структурних підрозділів. Адже вони теж боргують підрядникам за виконані роботи. 

Зокрема, у 2021 році між Департаментом благоустрою Івано-Франківської міської ради (замовник) та ТОВ “БК “Вік” (виконавець) було укладено договір про ремонт окремих фрагментів фасаду міської Ратуші в м. Івано-Франківську (поточний ремонт, Галицька, 4-А). Вартість робіт склала 355 тис. грн.

Мерія борг не оплачувала аж до кінця 2021 року, коли ТОВ “БК “Вік” звернулося до суду. У підсумку крім суми боргу міська рада має сплатити підряднику інфляційні втрати в розмірі 12566 грн., 3% річних в сумі 5862 грн та судові витрати.

Реєстр судових рішень містить ще кілька рішень суду за 2021-2022 роки, за якими  за виконані, але не оплачені роботи з Департаменту благоустрою на користь ТОВ “Будівельна компанія “ВІК” наказано стягнути крім суми боргу пеню, інфляційні втрати, штраф, 3% річних та судовий збір.

Аналогічні судові рішення є і до Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики.

30.10.2020 між Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради (замовник, відповідач) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Казковий двір” (підрядник, позивач) було укладено договір підряду про становлення елементів дитячого майданчика поруч буд. №136Д на вул. Коновальця в м. Івано-Франківську.

Майданчик встановили, однак за роботи не оплатили, посилаючись на відсутність коштів. У підсумку через майже два роки підрядник виграв суд про стягнення не лише боргу, але й судових витрат.