“Поводир” – українську кінострічку голівудського рівня показали франківцям (ФОТО)

Автор: Турій Роман

06 Nov, 2014 10:05

Поділитись публікацією
“Поводир” – українську кінострічку голівудського рівня показали франківцям (ФОТО)

У кінотеатрі “Люм’єр” відбувся допрем’єрний показ українського драматичного фільму “Поводир” режисера Олеся Саніна. З 12 листопада прокат стрічки стартує в усіх кінотеатрах України.

В основу сюжету покладено реальні факти та свідчення 1934 року, коли всіх кобзарів та лірників етнографічна комісія Академії наук УРСР запросила на з’їзд до Харкова з нагоди Республіканської олімпіади міста і села. Насправді ж більше 200 музикантів завезли до лісу, де й розстріляли. “Поводир” – це історія маленького американського хлопчика і українського сліпого музики. Стрічка розповідає про біль про кохання, вірність, підлість і зраду, у найкращих традиціях голлівудського кіно.

“Заплющ очі. Дивись серцем,”- говорить сліпий поводир, звертаючись не лише до маленького хлопчика,  й до усієї глядацької аудиторії. Повний зал кінотеатру з першої хвилини поринув у фільм, разом з головними героями переживаючи події на екрані. Глядачі плескали у долоні, сміялися і, навіть, плакали в унісон сюжету. Візуальна складова не поступається провідним закордонним кінострічкам.

За сюжетом, американський підприємець Майкл Шемрок разом із своїм десятирічним сином Пітером приїжджає до Харкова, щоб обміняти там трактор на зерно, оскільки в Сполучених Штатах у цей час були великі економічні труднощі. Тут його вербують, він називає себе «американським комуністом» і лишається жити в Україні.

Через деякий час йому до рук потрапляють секретні документи про репресії в Україні Через це американця вбивають, але живим лишається його син Пітер: йому вдається втекти від переслідувачів завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі.

Пітер стає поводирем бандуриста. Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. А Пітер лишається єдиним живим свідком тих трагічних подій…

У головних ролях знялися Станіслав Боклан (кобзар Іван Кочерга), американський актор Джеф Барел (підприємець Майкл Шемрок), Антон Святослав Грін (у ролі Пітера Шемрока), Федір Стригун, Олександр Ірванець, Джамала.

Робота над стрічкою тривала з 2012. Державною агенцією з питань кіновиробництва на створення фільму було профінансовано 16,6 млн грн. У планах авторів фільму — створення спеціальної версії стрічки для незрячих людей.

9 вересня 2014 Український Оскарівський комітет обрав фільм «Поводир, або Квіти мають очі» представляти Україну у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” на здобуття премії “Оскар” 2015 року.