Запрацював пристрій Facebook для зчитування слів із думок

Автор: Єва Жасминова

31 Лип, 2019 18:55

Запрацював пристрій Facebook для зчитування слів із думок

Дослідники з Університету Каліфорнії показали перший практичний результат роботи над пристроєм Facebook для розпізнавання думок.

Уперше цей проект дозволив зчитувати мозкові хвилі та конвертувати їх у зрозумілі стороннім спостерігачам слова. Трансляція відбувається в реальному часі, хоча й з деякими суттєвими обмеженнями, пише techtoday.

Проект Facebook зі зчитування думок розпочали кілька років тому, і його метою є девайс, який дозволить відмовитися від клавіатур та голосового введення. Цей пристрій має отримувати слова безпосередньо з мозку користувача.

Нинішня демонстрація є першим показом роботи такого пристрою. Головним прогресом є те, що вже не потрібно кілька місяців налаштовувати імплантат на роботу з конкретним користувачам. Система транслює дані в реальному часі. Основою рішення є електроди, які вбудовують у кору головного мозку.

Демонстрацію роботи нової системи провели на трьох добровольцях. Їм поставили серію з дев’яти питань, а розшифровування мозкових хвиль довірили штучному інтелекту. Ці мозкові сигнали кодують рухи щелепи, губ та язика, коли користувач говорить про себе. Питання добровольцям ставили не складні, наприклад, «наскільки вам комфортно за шкалою від 0 до 10» або «в якому стані зараз ваша кімната».

Основним обмеженням показаного рішення Facebook було те, що учасники не могли давати вільні відповіді. Вони мали вибирати одну з 24 попередньо запропонованих. Науковці розуміють обмеження проведеного експерименту і в майбутньому планують розширити його рамки.

У Facebook кажуть, що традиційні методи введення надто повільні. Компанія підрахувала, що безпосереднє розпізнавання слів з мозку є вп’ятеро швидшим, ніж друк на клавіатурі.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry