Зараз кардинально змінити стан доріг не вийде, – головний комунальник міста

Автор: Турій Роман

01 Лют, 2019 15:18

Зараз кардинально змінити стан доріг не вийде, – головний комунальник міста

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак стверджує, що погодні умови не дозволяють суттєво покращити стан окремих розбитих доріг в Івано-Франківську. 

Про це він написав у Фейсбуці, інформує “Галка”. Чиновник підбадьорює франківських водіїв, що зараз ситуація з дорогами в місті, області, як і загалом по Україні однакова – їх практично немає. За винятком того незначного відсотка, де був проведений капітальний ремонт. Аби змінити ситуацію, вважає Смушак, потрібно вкладати в  капітальні ремонти мінімум у 10 разів більше коштів щороку.

“Зробити поточним ремонтом такі вулиці, як наприклад, Івасюка чи Автоливмашівська вже неможливо! Востаннє вулиця Івасюка капітально ремонтувалась у 1970-х роках! Та звісно, що там будуть ями. І навіть якщо за місяць-два їх полатати і дати проїзд, після наступної зими буде ще гірше. А таких вулиць у місті Івано-Франківську десятки, причому магістральних: Коновальця, Тисминецька, Незалежності, Надрічна (від Івасюка до Сагайдачного), Калушське шосе, Довженка, Бандери. Я вже не кажу про менші вулиці”, – пише комунальник.

Смушак додав, що на капітальні ремонти доріг у 2019 році департамент має 34,1 млн. грн. За ці кошти мають бути капітально відремонтовані вулиці: Івана Павла ІІ, Крушельницької, Курбаса, Петрушевича, а також  мають завершити капітальний ремонт вул Г. Мазепи (на ділянці від Довженка до Гординського). Також має бути зроблене кільце на розі вулиць Довга, Берегова, Північний бульвар.

Також гроші на ремонт доріг є в управління капітального будівництва та “Муніципальній дорожній компанії”.

Також Смушак впевнений, що зараз, навіть за наявності коштів, змінити ситуацію на дорогах міста нереально через погоді умови.

“1. Якщо в капітальні ремонти не вкладати в рази більше коштів, не залучати якісних виконавців, з кожним роком дороги ставатимуть все гіршими і після кожної зими ям буде ще більше!
2. Саме зараз (серед зими), коли на вулиці мінусові температури, опади, вологість кардинально змінити стан доріг не вийде. Можна тільки тимчасово заробляти глибокі ями холодним асфальтом. І КП “МДК” зобов’язане це робити. Але холодний асфальт – це як тимчасова пломба на зубі. Після настання сприятливих погодніх умов, потрібно буде переробляти.
3. За два-три місяці весни, як і в минулі роки, ями на дорогах міста КП “МДК” полатає. І до зими ми знову якось доїздимо. Але знову ж таки, якщо не будуть капітально ремонтуватись магістральні вулиці, ті ж мости та шляхопроводи, то наступної весни ситуація буде з дорогами ще гіршою”, – каже Смушак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пустити рух новим мостом на Пасічну Марцінків планує наступної весни
фото: Лілія Іванчук

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry