У Франківську представили відеонотатки, як волонтери з Карпатського села їдуть до своїх близьких на фронт (ФОТО)
08 Сер, 2024 21:59
Восьмого серпня у Франківську на Промприладі презентували відеонотатки режисерки Ольги Михайлюк та звукорежисера Томаша Сікори “Бабин_Бахмут і далі на Гуляйполе”.
Про це пише Галка з місця події.
Восьмого серпня у Франківську на Промприладі представили проєкт від спільноти “АртПоле”. Там пройшов показ відеонотаток режисерки Ольги Михайлюк та звукорежисера Томаша Сікори: “Бабин_Бахмут і далі на Гуляйполе”.
Директорка агенції “АртПоле” Мирослава Ганюшкіна, яка веде цей проєкт розповідає, що Ольга Михайлюк – режисерка агенції, записувала відеонотатки протягом року.
“На відео – волонтери з Карпатського села Бабин їдуть до своїх близьких на схід та південь. Тому нотатки та називаються “Бабин_Бахмут”. Їх знімали на Бахмутському і Запорізькому напрямках, їхали до бійців 10 ОГШБр ”Едельвейс” та 102 бригади ТрО Франківська. Головні герої — волонтер Василь Биченюк і ветеринар села Бабин Іван Палійчук“, – ділиться Мирослава.
Мирослава каже, в нотатках гарно передано атмосферу подорожі:
“І вони дуже класно озвучені франківським музикантом, а в цьому випадку саунд-дизайнером Володимиром Шотурмою. Для нас важливо було не тільки якісь факти, а й передати саму атмосферу подорожі на схід“.
Ольга познайомилася минулого року на Великдень з волонтерами в Бабині. Її дуже виразило те, що окрім якихось життєво необхідних речей, як плитоноски, вони передають такі емоційні речі, як писанки. “Бабин_Бахмут”
“Мета цих нотаток нагадувати про те, щоб зв’язок утримувався. Бо за великим рахунком, зараз це дві паралельні реальності. Якщо рік тому військові більш оптимістично дивилися на це, то навесні, коли приїжджали записувати відео, у них був настрій, ніби про них забули”, – розповідає Мирослава.
Також на події Ярема Стецик презентував свої картини та розмальовані разом з воїнами, волонтерами та містянами тубуси і гільзи.
“Напередодні сьогоднішньої події ми влаштовували спеціальне писанкарство на тубусах та гільзах: разом з охочими в певний спосіб фарбами поливали їх. Тубуси підуть туди, звідки прийшли – у волонтерську організацію «Свій за свого». Просто вже не на фронт, а будуть у галереях, цивільних просторах, поїдуть за кордон чи продадуться на аукціоні для підтримки воїнів”, – розповідає художник.
У залі було представлено понад 10 робіт Яреми про Карпати, різні фотографії та інші картини, які тягнуть нитку від Карпат до Бахмута.
“Мої картини – це не просто пейзаж, а передача емоцій. І всі фотографії, які Оля зробила, вони теж передають емоції”, – додає Ярема.“Бабин_Бахмут”
Художник ділиться, що виставка у приміщенні Промприладу (вхід зі сторони на вулиці Мельника) діятиме приблизно ще два тижні. Проте, якщо ви не потрапите на виставку, Ярема запрошує у свою майстерню, що розташована на другому поверсі у “Промприлад.Реновація”.
Проєкт співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки Європейського Союзу в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за підтримки МБФ IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives. , Trans Europe Halles та Malý Berlín.