“Зараз українські військові в АТО, як сліпі кошенята”, – самооборонівець Василь Дутчук

Автор: Людмила Баран

01 Jul, 2014 16:40

Поділитись публікацією
“Зараз українські військові в АТО, як сліпі кошенята”, – самооборонівець Василь Дутчук

Військові в зоні АТО  потерпають через нестачу тепловізорів, які б дозволили бачити ворогів у темряві.

Самооборона області, Галицька промислова група та обласне “Об’єднання Самопоміч” влаштували 1 липня  прес-конференцію. Вони представили журналістам результати спільного збору благодійних пожертв для допомоги військовим на Сході.

Представники Самооборони, незважаючи на ризик, відвезли фурою із Прикарпаття в зону АТО близько 15 т необхідних речей. Це – 220 коробок, які посортували волонтери. Їх відвезли на блокпости неподалік Словянська та Ізюма. У командирів частин,які отримували допомогу брали про це розписку, щоб мати підтвердження для благодійників.

Самооборонівці стверджують, що військовим на Сході бракує заміни взуття. Їхні берци намокають в грязюці і не встигають висохнути, тому потрібні гумові чоботи. Також їм потрібні захисні кевларові каски, а найбільше – тепловізори та каліматори.

“Сепаратисти ведуть обстріл вночі з так званої “зєльонки” – розташованих неподалік блокпостів лісопосадок. У темряві наші військовіне можуть їх роздивитися, вони, як сліпі кошенята без тепловізорів. У противників такі засоби є. До того ж,найкращої якості, такі які можуть на великій відстані бачити переміщення людини крізь бетонні стіни. Томузараз необхідно закупити нашим бійцям тепловізори”, – говорить представник Самооборони Василь Дутчук.

Про потребу в тепловізорах на брифінгу розказав Андрій Грималюк – доброволець батальйону “Айдар”. За його словами, один вже вдалося купити, а зараз він розпочав збір коштів для іншого.  Коли роздобуде їх, тоді поїде  в батальйон”Айдар”.

Фото – Юрій Гриньків