Зараження вірусом Еболи можна уникнути, якщо ретельно мити руки

Автор: Людмила Баран

27 Aug, 2014 15:16

Поділитись публікацією
Зараження вірусом Еболи можна уникнути, якщо ретельно мити руки

Ебола – один із найстрашніших вірусів у світі, однак він не передається повітряно-крапельним шляхом, тож ним не можна заразитися, як грипом. За словами медиків, уникнути захворювання досить просто, якщо знати про шляхи його поширення і вдаватися до основних способів їм запобігти.

Доктор Унніс Крішнан з Plan International розповів ВВС Африка, що Ебола швидко переноситься, коли люди мають контакт з рідинами організму інфікованих. Сеча та випорожнення, рвотні маси, кров, носовий слиз, слина, сперма та вагінальні виділення – можуть передавати вірус.

Не варто торкатися одягу та постільної білизни пацієнтів з Еболою – “Лікарі без кордонів” радять спалювати такі простирадла і навіть матраци. Еболою можна заразитися і від померлих, адже трупи виділяють рідини, які можуть бути навіть більш заразними, аніж у хворих людей.

Вірус може передаватися навіть через потискання рук. Якщо є підозра, що хтось хворіє на Еболу, не можна торкатися цієї людини. Ефективний спосіб знищити вірус – регулярне миття рук звичайним милом і чистою водою.  

Симптоми захворювання можуть проявлятися лише через деякий час. Вони включають гарячку, біль у м’язах та суглобах, біль у горлі, головний біль і слабкість, після яких починає нудити, з’являється блювання і діарея, можливо з кров’ю.

На думку вчених,  вірус вперше передався людині від тварин, таких як кажани, мавпи та шимпанзе. Заразитися можна через споживання їхнього м’яса чи торкання до них.

Близько половини людей, які заразились під час останнього спалаху хвороби, загинули. Були випадки нападів на медпрацівників, а також такі, коли людей з підозрою на Еболу лишали напризволяще – навіть якщо насправді в них були інші захворювання. Віра в ненаукове, традиційне лікування також сприяла поширенню вірусу.

“Профілактика – найкращий спосіб боротьби з Еболою, варто припинити поширювати чутки і панікувати. Існує можливість полегшити страждання і врятувати життя”, – каже доктор Крішнан.

 Зараз епідемія поширюється в Ліберії, Гвінеї, Сьєрра-Леоне та Нігерії. Один смертельний випадок був зафіксований в Іспанії.Також виявили хворого на Еболу в Румунії. В Україні випадків зараження на зафіксовано.