Зарплати прикарпатців за рік зросли на понад 17% – статистика

Автор: Застава Максим

07 Лис, 2019 17:42

Зарплати прикарпатців за рік зросли на понад 17% – статистика

У січні–вересні 2019 року розмір середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) становив 8703 грн, що на 17,2% більше, ніж у відповідному періоді 2018 року.

Про це “Галку” інформує управління статистики в області.

Найвищий рівень оплати праці спостерігався на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, у сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищували середній показник по області на 43,9% – у 1,9 раза.

Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано в поштовій та кур’єрській діяльності, у сфері надання інших видів послуг (не перевищували 54,5% середнього показника по області).

Індекс реальної заробітної плати у січні–вересні 2019р. порівняно з відповідним періодом попереднього року становив 108,1%.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в цілому по економіці області (включаючи підприємства банкрути та економічно неактивні підприємства) на 1 жовтня 2019р. склала 41,6 млн.грн, або 2,5% фонду оплати праці, нарахованого у вересні 2019р. Упродовж вересня 2019 р. заборгованість збільшилась на 14,8%.

Станом на 1 жовтня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів становила 5,1 млн.грн.

На економічно активні підприємства припадає 46,6% загальної суми боргу, на підприємства-банкрути – 53,4%.

Основна сума боргу з виплати заробітної плати припадає на промисловість (53,7% від загальної суми) та оптову і роздрібну торгівлю; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів (29%) та сферу охорони здоров’я (13%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка галузь на Прикарпатті є найприбутковішою

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry