Заручники “Прозоро”: франківських школярів пропонують харчувати за три гривні
02 Лют, 2017 13:29
30 січня в департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради відбувся тендер щодо послуги з організації гарячого харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Він проводився вперше на електронному ресурсі публічних закупівель “Прозоро”.
Читайте також: Виховують "павликів морозових", - головний освітянин міста про скандальну пісню у франківському дитсадку
Про це у Фейсбуці повідомила Ольга Романів. Вона нагадала, що Івано-Франківська міська рада у 2016 році затвердила ціни на харчування: сніданки по 11 гривень, обіди – 13.70.
“Під час проведення електронних тендерів було зафіксовано досить цікавий факт. Деякі підприємці, які нещодавно розпочали надавати послуги з гарячого харчування у загальноосвітніх навчальних закладах, з невідомих причин занизили ціну на харчування до фантастичної ціни ( наприклад, 3 грн, 5.50 грн, 6 грн на сніданок). Проте меню, згідно усіх норм та калорійності у раціоні харчування дітей пільгових категорій ( діти малозабезпечених сімей, діти учасників АТО, діти-сироти, діти ЧАЕС), було затверджено в Держпродспоживслужбі в м. Івано-Франківську на суму 11 грн за сніданок.
Харчування за такими цінами,згідно із проведеними тендерами, буде здійснюватися у таких школах:
ЗОШ № 7: замість харчування на суму 158 тис.грн, харчуватимуть на 95 тис.грн
ЗОШ №10: замість 279 тис.грн, харчуватимуть на 81 тис.грн (що в ТРИ З ПОЛОВИНОЮ РАЗИ МЕНШЕ)
ЗОШ № 18: замість 284 тис.грн, харчуватимуть на 130 тис.грн
ЗОШ № 19: замість 203 тис.грн, харчуватимуть на 182 тис.грн
ЗОШ № 21: замість 251 тис.грн , харчуватимуть на 137 тис.грн
ЗОШ № 24: замість 202 тис.грн, харчуватимуть на 107 тис.грн”, – написала вона.
Керівник департаменту освіти та науки Ігор Смаль у коментарі “Галці” зауважив, що ситуація безперечно складна, бо “ціни занижені до смішного”. Виходить, що підприємець готовий харчувати дітей за 3 гривні або доплачуватиме зі своєї кишені. На думку освітянина, таким ніхто займатися не буде, бо це невигідно.
“Ми заручники ситуації, бо маємо брати найнижчу цінову пропозицію. З іншого боку, зробимо все можливе, щоб перевірити добросовісність учасників аукціону, щоб мати уявлення про те, з ким будемо співпрацювати. У разі підписання угоди про гаряче харчування буде жорсткий контроль з дотриманням всіх умов і правил. Не хотіли б, щоб була ситуація свідома, яка спрямована на зрив надання цих послуг”, – сказав він.
Смаль додав, що підприємець також може відмовитися від укладання угоди, а тоді торги будуть недійсними і їх треба буде проводити повторно.
Читайте також: Якість послуг з харчування учнів повною мірою залежатиме від міської влади, – Антикорупційна Платформа
Голова асоціації піклувальних рад Івано-Франківська Петро Хмельовський вважає, що підприємці, які значно знизили ціни, будуть економити на якості, калорійності продуктів та заробітній платі.
“”Прозоро” по харчуванню не дуже правильне. Виграє той, хто пропонує найнижчу ціну, але є критерії по ціновій політиці. Міська рада встановила 11 гривень. За запропоновану ціну якісно харчувати дітей не зможуть. Підприємці просто не зможуть дотримуватися нормативних документів, положення про організацію харчування”, – прокоментував він.
Відомо, що кандидатури переможців наразі розглядаються кваліфікаційною комісією. Рішення підпишуть після перевірки.