Засновник кріптобіржі забрав з собою в могилу доступ до $190 млн

Автор: Вадим Войтик

03 Лют, 2019 23:14

Поділитись публікацією
Засновник кріптобіржі забрав з собою в могилу доступ до $190 млн

Засновник біржі, 30-річний Джеральд Коттен, несподівано помер в грудні 2018 року. Згідно з показаннями його вдови Дженіфер Робертсон від 31 січня, виявилося, що тільки Коттен мав одноосібний доступ до крипти, яка містилася на біржі в обсязі 190 мільйонів доларів на холодному гаманці.

Інакше кажучи, це були кошти клієнтів біржі на суму $190 млн доларів. І тепер ніхто не може отримати доступ до них, так як, здається, Коттон забрав паролі з собою в могилу.

«Ноутбук, з якого Джеррі вів справи, зашифрований, і я не знаю ні пароля, ні ключа для його відновлення», – йдеться в письмовій заяві його вдови і адвоката Верховного суду Нової Шотландії. «Не дивлячись на багаторазові і старанні пошуки, ми ніде не змогли знайти їх».

У повідомленні, розміщеному на веб-сайті, біржа погодилася з тим, що ситуація склалася дуже складна. «Протягом останніх тижнів ми багато працювали над вирішенням наших проблем з ліквідністю, які включають спроби знайти і убезпечити значні обсяги криптовалюти, що зберігаються в холодних гаманцях. Вони необхідні для повернення клієнтам їх депозитів, – йдеться в заяві ради директорів компанії. – на жаль, ці зусилля поки не увінчалися успіхом».

Кріптобіржі часто піддаються атакам хакерів і Коттен зробив серйозні заходи, щоб зберегти кошти клієнтів. Він зберіг значну частину коштів, що знаходяться на біржі, в холодному гаманці. Це, на відміну від зберігання всієї криптовалюти в онлайновому гаманці біржі, сильно ускладнює хакерам життя, позбавляючи їх можливості вивести всі відразу. Така передбачливість похвальна, особливо при наявності резервної копії на випадок, якщо щось трапиться з єдиною людиною, яка має доступ до зазначеного холодного гаманцю. Коттен про це не подумав.

У свідченнях під присягою відзначається, що за станом на 31 січня на біржі було зареєстровано 115 000 користувачів. Загальна сума зобов’язань перед постраждалими користувачами становить приблизно 250 мільйонів доларів США за станом на 17 грудня 2018 року.