Засновник Roosh Сергій Токарєв про необхідність розвитку українського military tech
27 Кві, 2023 18:23
Розвиток в Україні military tech допоможе захистити країну від повторного нападу росії, вважає Сергій Токарєв
У своєму інтерв’ю бізнесмен Сергій Токарєв розповів про те, наскільки важливо вже зараз розвивати військові технології. Потенціал military tech дає безліч переваг навіть у взаємодії з озброєнням радянського зразка. Але найбільший попит залишається за системами радіоелектронної боротьби та аналітики, а також за безпілотниками.
Засновник компанії Roosh для прикладу називає модернізацію старих типів БПЛА, які наразі можуть долати відстань до 1200 км. Крім того, вони здатні ефективно обходити системи протиповітряної оборони РФ. Додатково Сергій Токарєв згадав про українську розробку систем ППО, яку використовують проти Shahed. Ця прогресивна та відносно дешева технологія виявляє ворожі дрони за звуком на великій відстані.
Бізнесмен прогнозує, що саме розробка та модернізація безпілотних літальних апаратів буде найбільш стрімкою і популярною, оскільки їхнє пілотування несе найменшу небезпеку для людини. Оператор дрона знаходиться на великій відстані від зони ураження й не має прямого контакту з ворогом. Як приклад інвестор називає проєкт «Армія дронів», на який було виділено понад 20 млрд грн.
«Ми повинні усвідомити, що агресивні дії нашого сусіда продовжаться, навіть коли Росія програє війну. Мені здається, що найстрашніше ще попереду. А саме у найближчі 5-10 років. Росіяни болісно переживатимуть приниження на полі бою, тому намагатимуться взяти реванш. І нам потрібно бути готовими до цього», – каже Сергій Токарєв.
Нещодавній анонс міністра цифрової трансформації Михайла Федорова щодо запуску в Україні кластеру military tech – великий крок уперед для нашої держави. Цей поштовх у розвитку військових технологій дозволить нам підготуватися до майбутніх агресивних дій ворога.
Як ІТ-сектор може допомогти
Вітчизняне ІТ ком’юніті зараз активно допомагає у розвитку військових технологій. Одні фахівці займаються розробкою автономних систем керування безпілотниками і РЕБ, інші – аналізують супутникові знімки. Особисто Сергій Токарєв також бере участь у подібних проєктах – фінансово та організаційно.
У інтерв’ю засновник Roosh також розказав про інший потенційний напрямок – технології з дистанційним керуванням. Йдеться про малі реактивні безпілотники та танки. А ось щодо використання роботів Сергій Токарєв налаштований скептично – вони є малоефективними для військових дій. У підсумку бізнесмен зауважив, що подібна війна з такою кількістю сучасних технологій відбувається вперше, а у майбутньому військові дії, скоріше за все, взагалі будуть безпілотними.
ПРОМО
Читайте також: Сергій Токарєв про можливості AI та ризики, які з’являються з його стрімкою глобалізацією