Заступника голови ВО “Свобода” Олександра Сича викликають на допит у Генпрокуратуру до Києва

Автор: Єва Жасминова

12 Oct, 2015 11:13

Поділитись публікацією
Заступника голови ВО “Свобода” Олександра Сича викликають на допит у Генпрокуратуру до Києва

З помешкання Олександра Сича силовики вилучили флешку і нагородний пістолет.

Читайте також: Прикарпатські депутати вимагають звільнити з російської в'язниці кримського активіста Приходько (ЗВЕРНЕННЯ)

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку повідомив “свободівець” Ігор Дебенко.

“Обшук у помешканні Заступника Голови ВО “Свобода”, екс-віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича за справою про розстріли на Майдані завершився вилученням комп’ютерної флешки та нагородного пістолета, подарованого міністром Аваковим з нагоди 50-ліття колишнього віце-прем’єр-міністра України.

Що цікаво, як відзначили самі правоохоронці, пістолет у відповідній базі не значиться, хоча посвідчення і вся документація на нього в Олександра Сича присутня. Попри формальність підстав обшуку, Авакову, схоже, тепер самому доведеться давати пояснення слідчим органам”, – пише він.

Сам обшук, розпочавшись близько сьомої години ранку, тривав майже три години.

Відповідно до рішення сумнозвісного Печерського районного суду м. Києва його проводив столичний слідчий пракуратури разом із місцевими працівниками СБУ.

Спільно з працівниками СБУ прибули поняті та силовики.

Характерно, що єдиним приводом для проведення обшуку стали події Майдану, зокрема 20 лютого 2014 року.

Мовляв, оскільки однією з точок снайперського обстрілу майданівців зі столичного готелю “Україна” був 11 поверх, а саме на цьому поверсі проживав Олександр Сич, будучи народним депутатом України, він може бути безпосередньо причетним до розстрілів або ж володіти чи інформацією щодо злочину.

Характерно, що справа була порушена у 2014 році за часів Захарченка-Пшонки ще проти самих майданівців.

“Такі дії ніщо інше, як морально-психологічний тиск на свободівців. З однієї сторони, я радий, що справи проти вбивць Героїв Небесної Сотні, тривають, але форма і ледь не намагання зробити із мене підозрюваного – вельми схоже на очевидне політичне замовлення. Ми незручні для наших колишніх партнерів, з якими разом скинули режим Януковича. “Свобода” відігравала роль стримуючого фактору в уряді проти відновлення нових-старих корупційних схем. Сьогодні ж нас намагаються вивести з колії, не допустити до місцевих органів влади або ж іще краще – взагалі заборонити як політичну силу. Проти одних порушено справи у зв’язку з подіями 31 серпня, проти інших – шукають інші формальні підстави з метою унеможливлення ведення нормальної передвиборчої кампанії. Я готовий зробити все від мене залежне, щоби справа про розстріли на Майдані рухалася вперед і всі винні були притягнуті до відповідальності. Втім, мені дивно, чому це робиться аж через два роки, напередодні виборів до місцевих рад”, – прокоментував Олександр Сич.

Як відзначив присутній на місці обшуку адвокат Петро Кучкуда, у слідчих були всі необхідні документи, однак не було зрозуміло, що саме вони прагнули знайти – згідно документів вилучити можна було все, що заманеться.

16 жовтня Олександра Сича викликають на допит в Головне слідче управління Генеральної прокуратури України м. Києва.