Заступник мера Снятина віддав швагрові мільйон на ремонт приміщень для переселенців

Автор: Застава Максим

08 Nov, 2022 08:48

Поділитись публікацією
Заступник мера Снятина віддав швагрові мільйон на ремонт приміщень для переселенців

Снятинська міська рада уклала три угоди із ТОВ «Будсервіс Снятин» на ремонт приміщень, де проживають вимушені переселенці та евакуйовані на загальну суму 1,1 млн грн.

Читайте також: Занедбану вулицю у Снятині взялися капітально ремонтувати (ФОТО)

Згідно з угодами, заплановано відремонтувати дитячий садок «Ромашка» у с. Долішнє Залуччя (Снятинський район) за 765,6 тис. грн, приміщення у Снятині на вулиці 1-го грудня за 226,3  тис. грн, а також провести ремонт санвузлів за 91,1  тис. грн у спортивному клубі села Джурів, пишуть “Наші гроші“.

Усі три закупівлі проведені без використання електронної системи, в Prozorro завантажені тільки договори без кошторисів, що не дає можливості порівняти закладені в бюджет ціни на будматеріали із ринковими.

Про підрядника

ТОВ «Будсервіс Снятин» засновано в січні 2017 року та зареєстровано у селі Драгасимів Снятинського району. Директором та власником підприємства є Микола Чичул.

З державними замовниками фірма працює переважно у районі своєї реєстрації. За даними Prozorro, за останні 4 роки ТОВ «Будсервіс Снятин» уклало 144 договори на 9,7 млн грн з бюджетниками, де абсолютна більшість замовників із міста Снятин або вже колишнього Снятинського району. У 139 випадках «Будсервіс» був єдиним учасником в оголошених закупівлях.

Крім того, співпрацює зі Снятинською міськрадою Микола Чичул і як приватний підприємець. З початку 2021 року він виконав замовлень для мерії та комунальних структур на постачання будівельних матеріалів, засобів гігієни чи то камуфляжних курток на загальну суму у 240 тис. грн.

Про засновника, політику і суди  

Раніше Микола Чичул був членом снятинського осередку партії «Європейська солідарність». З 2015 по 2020 роки був депутатом Княженської сільської ради у вже колишньому Снятинському районі. У 2020 році він також до Снятинської міської ради, вже від «Радикальної партії Олега Ляшка», але не набрав необхідної кількості голосів.

На початку 2021 року, а також в кінці 2020 року Миколу Чичулу визнавали винним за водіння у нетверезому стані, але щоразу провадження у справі закривалося у «зв’язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення».

ТОВ «Будсервіс Снятин», згідно з поданими документами, з власної техніки має лише болгарку, перфоратор та відбійний молоток. Решту необхідної для роботи матеріально-технічної бази, підприємство орендує у «Снятинського ремонтно-будівельного товариства з обмеженою відповідальністю №16» (РБТзОВ №16).

Велика будівельна родина

Це сімейний бізнес, основним власником якого є заслужений будівельник України Василь Чичул, батько Миколи Чичули. Йому належить 52% підприємства. Рештою у рівних долях володіють син Микола, донька Ірина Чичул та дружина Віра Чичул.

Василь Чичул як директор»РБТЗоВ №16» у 2015 році був обвинуваченим у справі щодо розтрати майна та службове підроблення під час виконаних робіт з ремонту амбулаторії в селі Чернятин (Городенківський район), але був звільнений від кримінальної відповідальності.

Він повністю визнав свою вину, щиро розкаявся та запевнив, що більше такого не відбудеться: «Пояснив, маючи певний досвід, допустив помилку, яка стала йому уроком на все життя», – йшлося в ухвалі Городенківського районного суду Івано-Франківської області.

Після покаяння Василя Чичула із підприємством «РБТЗоВ №16» бюджетними замовниками було укладено понад 100 угод на 24,14 млн грн.

До речі, донька Василя Чичула Ірина щонайменше у 2016 році працювала заступницею  начальника Управління капітального будівництва Снятинської РДА. А от його зять Віктор Кушик є заступником міського голови Снятинської міської ради.

Саме на Кушика покладено контроль за виконання розпорядження міського голови Снятинської міськради щодо затвердження кошторису на ремонт дитсадка «Ромашка», який буде робити підприємство його швагра Миколи Чичула.