Заява Івано-Франківського обласного військового комісаріату: робиться все для того, щоби забезпечити бійців територіального батальйону бронежилетами

Автор: Турій Роман

08 Чер, 2014 12:57

Поділитись публікацією
Заява Івано-Франківського обласного військового комісаріату: робиться все для того, щоби забезпечити бійців територіального батальйону бронежилетами

Заява Івано-Франківського обласного військового комісаріату

Командування Івано-Франківського обласного військового комісаріату занепокоєне поширеними у соціальних мережах та деяких засобах масової інформації заявами окремих прикарпатських політиків про те, що нібито Івано-Франківський обласний військовий комісаріат намагається свідомо відправити мешканців Прикарпаття, призваних за мобілізацією на військову службу до 5 батальйону територіальної оборони, у район виконання завдань за призначення без відповідних засобів захисту.

З усією відповідальністю заявляємо: керівництво Збройних Сил України та командування Івано-Франківського ОВК робить усе можливе для того, щоби військовослужбовці, які братимуть участь у антитерористичній операції (в разі, якщо такі завдання будуть поставлені перед 5 батальйоном територіальної оборони) були належним чином захищені і обладнані усім необхідним майном та спорядженням.

На даний час дійсно існує потреба у придбанні для потреб батальйону значної кількості бронежилетів четвертого ступеня захисту. На це дійсно були виділені кошти у вигляді субвенції з обласного бюджету, проте така субвенція надійшла лише 30 травня цього року, хоча командуванням Івано-Франківського ОВК питання забезпечення батальйону територіальної оборони необхідним спорядженням, в тому числі і засобами індивідуального броне захисту не одноразово піднімалися на засіданнях Ради оборони області, колегії обласної державної адміністрації та сесіях обласної ради, починаючи з моменту оголошення часткової мобілізації 17 березня ц.р. Звертаємо Вашу увагу на ту обставину, що усі військові закупівлі у Збройних Силах здійснюються виключно у визначеному чинним законодавством порядку із залученням тендерних процедур.

Одразу після отримання субвенції командуванням Івано-Франківського обласного військового комісаріату було направлено запит до Головного управління речового забезпечення Тилу Збройних Сил України щодо надання номенклатури бронежилетів четвертого ступеня захисту, які дозволено використовувати у Збройних Силах України. Вже 2 червня така номенклатура надійшла командуванню обласного військового комісаріату. Як було зазначено, на сьогоднішній день у Збройних Силах України застосовується два типи бронежилетів четвертого ступеня захисту: «Корсар-М3» та «Корсар-4». На сьогоднішній день в Україні бронежилети таких типів виробляє лише одне підприємство – ТОВ «Темп-3000». Разом з тим вказана компанія нещодавно отримала замовлення на виготовлення 24 тисяч бронежилетів для потреб Збройних Сил України, а відтак виготовити у найкоротші терміни необхідну кількість захисного спорядження для потреб 5 батальйону територіальної оборони, вочевидь, не зможе.

Враховуючи зазначені обставини, командування Івано-Франківського ОВК підшукало ще дві компанії, які займаються виготовленням захисного спорядження і в тому числі бронежилетів четвертого ступеня захисту – ТОВ «Матеріалознавство» та ТОВ «Весь світ бронедверей». Вказані компанії не виготовляють бронежилетів типу «Корсар-М3», «Корсар-4», проте здійснюють випуск бронеспорядження, аналогічного вищевказаним зразкам за своїми захисними якостями. Оскільки такі аналоги не затверджені до застосування у Збройних Силах України Головним управлінням речового забезпечення Тилу ЗС України, придбання їх для потреб 5 батальйону територіальної оборони можливе виключно через можливості органів місцевої влади та місцевого самоврядування. Саме в цьому напрямку в даний час ведеться робота.

Командування Івано-Франківського ОВК, крім того, вважає невиваженими і безвідповідальними формулювання на кшталт «гарматне м’ясо» та «спланований злочин», якими бездумно маніпулюють автори вищевказаних заяв. Самі ж подібні заяви, на нашу думку, можуть зашкодити якісному і ефективному виконанню завдань, які стоять у цей непростий час перед 5 батальйоном територіальної оборони та Збройними Силами України зокрема, ставлять під загрозу життя і здоров’я військовослужбовців.

Слава Україні!

Івано-Франківський обласний військовий комісаріат