Заява Президента України за підсумками зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини

Автор: Турій Роман

23 Aug, 2014 17:55

Поділитись публікацією
Заява Президента України за підсумками зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини

Шановна пані Федеральний Канцлер,

Читайте також: Членство України в НАТО і вигнання росії з ООН: Порошенко закликав світ жорстко провчити путіна за загарбання українських територій

Хочу ще раз привітати Вас на українській землі,

Я дуже радий продовженню нашого інтенсивного діалогу. І ще раз підкреслюю, що за останні два місяці ми мали більш як 20 телефонних розмов та декілька зустрічей. Це найактивніший українсько-німецький діалог за усі часи.

Я не можу не відзначити роль Німеччини і пані Канцлера у започаткуванні мирного процесу на Донбасі і хотів би підкреслити, що пані Меркель, як ніхто іншій, знає і розуміє сутність проблем, з якими зіткнулася Україна і вся Європа.

Вчора на території України, в порушення усіх норм міжнародного права, вдерся конвой з так званою допомогою. Весь світ засудив ці дії Росії. Сьогодні я вам можу повідомити, що більше 185 вантажних автомобілів вже повернулися до РФ, завдяки нашим рішучим і скоординованим зусиллям вдалося уникнути провокацій.

Війна – це не наш вибір. Вона принесена ззовні.

Наш вибір – мир і мирний процес – імплементація мирного плану Президента України на території Донбасу.

Не зважаючи на те, що зараз на території Луганської і Донецької областей ідуть рішучі бої з терористами, ми сьогодні обговорювали наші плани по відновленню інфраструктури Донбасу.

Я подякував пані Канцлер за рішення, які ми обговорили сьогодні.

Це й 20 найважче поранених українських військовослужбовців, які поїдуть на лікування до Німеччини і будуть прийняті за рахунок Німецького уряду .

Це й започаткування спеціального фонду, який буде сформований на конференції донорів у вересні – фонд Європейського Союзу, який надасть 500 млн євро на відновлення інфраструктури Донбасу.

Ми всі пам’ятаємо «план Маршалла» для повоєнної Європи. Я сьогодні можу сказати, що це початок «плану Меркель» для відновлення інфраструктури Донбасу. Я дуже вдячний пані Канцлеру за це. Зараз ми будемо мати дуже важливу зустріч з представниками місцевого самоврядування України, де будуть представлені мери Донецька, Луганська, Києва, Львова. Ми обговоримо допомогу з укріплення місцевого самоврядування, підтримки конституційної реформи з децентралізації, яка є сьогодні майбутнім укріплення української незалежності та українського суверенітету. Я впевнений у тому, що ці конкретні речі, які сьогодні вдалося досягнути під час цієї зустрічі, є важливою формою допомоги Україні в скрутні часи.

A friend in need is a friend indeed – “Друзі пізнаються в біді”.

Німеччина сьогодні продемонструвала, що вона є нашим потужним євроадвокатом, надійним другом. І я хотів би, пані Канцлер, від імені всієї України подякувати Вам. Дуже дякую!