Заяви кандидатів у нардепи Романюка і Коцаби про зняття з виборів не мають юридичної сили – ОПОРА

Автор: Турій Роман

23 May, 2014 13:11

Поділитись публікацією
Заяви кандидатів у нардепи Романюка і Коцаби про зняття з виборів не мають юридичної сили – ОПОРА

Вчора два кандидати в народні депутати по мажоритарному округу Руслан Коцаба та Дмитро Романюк заявили про те, що вони знімаються із виборів. Перший пояснив це тим, що він і не збирався «йти до кінця», а просто влаштовував свій журналістський експеримент. При цьому Коцаба попросив франківців замість нього підтримати Володимира Чорноуса. Другий відзначив, що рейтинги показують, що він не перемагає, тому і вирішив зняти свою кандидатуру. При цьому він перевів свій вчинок у площину президентських виборів і закликав Юлію Тимошенко зробити так само як і він.

Читайте також: Підозрюваного у державній зраді Руслана Коцабу стусанами провели з Коломийського суду (ВІДЕО)

Незважаючи на бажання кандидатів Руслана Коцаби та Дмитра Романюка зняти свої кандидатури, ОПОРА підкреслює що зробити цього формально  вони не зможуть.

«Стаття 61 частина 5  Закону України “Про вибори народних депутатів України” каже, що Центральна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата у разі, якщо кандидат у депутати звернеться із письмовою заявою про відмову балотуватися не пізніш, як за дванадцять днів до дня голосування. Тому публічні заяви Коцаби і Романюка можна розцінювати лише як прохання до виборців не голосувати за їхні кандидатури», -пояснив Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.