Заяви кандидатів у нардепи Романюка і Коцаби про зняття з виборів не мають юридичної сили – ОПОРА

Автор: Турій Роман

23 May, 2014 13:11

Заяви кандидатів у нардепи Романюка і Коцаби про зняття з виборів не мають юридичної сили – ОПОРА

Вчора два кандидати в народні депутати по мажоритарному округу Руслан Коцаба та Дмитро Романюк заявили про те, що вони знімаються із виборів. Перший пояснив це тим, що він і не збирався «йти до кінця», а просто влаштовував свій журналістський експеримент. При цьому Коцаба попросив франківців замість нього підтримати Володимира Чорноуса. Другий відзначив, що рейтинги показують, що він не перемагає, тому і вирішив зняти свою кандидатуру. При цьому він перевів свій вчинок у площину президентських виборів і закликав Юлію Тимошенко зробити так само як і він.

Читайте також: Прикарпатців нагородили обласною премією імені Патріарха Романюка та Митрополита Шептицького (ФОТО)

Незважаючи на бажання кандидатів Руслана Коцаби та Дмитра Романюка зняти свої кандидатури, ОПОРА підкреслює що зробити цього формально  вони не зможуть.

«Стаття 61 частина 5  Закону України “Про вибори народних депутатів України” каже, що Центральна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата у разі, якщо кандидат у депутати звернеться із письмовою заявою про відмову балотуватися не пізніш, як за дванадцять днів до дня голосування. Тому публічні заяви Коцаби і Романюка можна розцінювати лише як прохання до виборців не голосувати за їхні кандидатури», -пояснив Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry