“Зайнятість є, населення – нема”, – Марцінків про брак робітничих кадрів

Автор: Застава Максим

20 Гру, 2018 14:57

Поділитись публікацією
“Зайнятість є, населення – нема”, – Марцінків про брак робітничих кадрів

У четвер, 30 грудня, під час засідання виконавчого комітету доповіли про виконання Програми зайнятості населення міста Івано-Франківська на 2018-2020 роки.

Читайте також: Слава Богу, що мають: Марцінків прокоментував багатотисячні зарплати підлеглих

Перед початком доповіді, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відпустив жарт про брак робітничих кадрів.

“Зайнятість є, населення – нема. Ось вам і коротка доповідь”, – жартує Марцінків.

Начальниця управління праці Наталія Дмитраш зазначила, в Івано-Франківську функціонують дев’ять професійно-технічних навчальних закладів, які здійснюють підготовку робітничих кадрів за більш ніж 50 професіями.

“Підприємства нашого міста гостро відчувають брак кваліфікованих робітників у різних галузях. Якість професійно-практичної підготовки кваліфікованого робітника повинна відповідати не тільки вимогам освітніх стандартів, але й потребам роботодавця. Також спостерігається ситуація, коли випускники професійно-технічних навчальних закладів не можуть працевлаштуватися за обраною професією, бо на неї немає попиту”, – каже Дмитраш.

Станом на 29 жовтня, в міському центрі зайнятості зареєстровано 1324 актуальні вакансії, із них 830 вакансій за робітничими професіями, тобто 63% від загальної кількості вакансій.

Управлінням праці був проведений моніторинг вакансій на підприємствах комунальної сфери. Найбільш затребувані професії, які на даний час потребують комунальні підприємства – слюсарі, електромонтери, водії, електрогазозварники. Варто зазначити, що у 2017 році затребуваними професіями були електромонтери, асфальтобетонники, трактористи, водії та майстри з експлуатації мереж зовнішнього освітлення та інші. Отже, брак робітничих кадрів відчувається постійно, інформує “Галка“.

З метою популяризації робітничих професій, на виконання вищезазначеної Програми управлінням праці організовано проведення міських конкурсів з визначення кращого за професією серед учнів закладів професійно-технічної освіти.

“Цьогоріч проводили конкурс із визначення найкращого монтажника санітарно-технічних систем і устаткування, слюсаря з ремонту автомобілів, кондитера, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування”, – розповіла Дмитраш.

Брак робітничих кадрів пояснюють ще й тим, що з кожним роком спостерігається тенденція до зменшення кількості випускників професійно-технічних навчальних закладів. Так, у 2016 році – 2165 випускників, у 2017 році – 1892 випускники, у 2018 році  – 1827 випускників.

Крім того, Наталія Дмитраш зазначила, що у місті  понад 65% безробітних жінок. Міський голова зазначив, що це є великою проблемою і запропонував створити спеціальну програму, аби зменшити відсоток безробітних жінок.