Зберігаємо тепло в приміщенні: електрична тепла підлога

26 Sep, 2023 23:17

Поділитись публікацією
Зберігаємо тепло в приміщенні: електрична тепла підлога

Ідея підігріву підлоги виникла давно — ще в Давньому Римі, де її вперше втілили в знаменитих термах. Сучасна електрична тепла підлога — практичний спосіб забезпечити комфортний мікроклімат у приміщенні в холодний період. У цій статті ми розглянемо основні типи електричних підлог, їхні переваги та недоліки.

Різновиди електричної підлоги

Електричні теплі підлоги, вибрати які можна на сайті 220 Вольт, поділяються на кілька видів:

  • Кабельні теплі підлоги

При організації цього типу обігріву використовують одно- або двожильний кабель, який монтують у стяжку підлоги. Одножильний кабель є більш доступним за ціною, але вимагає складнішого монтажу, оскільки обидва його кінці повинні бути підключені до електромережі. Двожильний кабель підключається з одного кінця, що спрощує встановлення. Такий різновид теплих підлог використовується в приміщеннях будь-якої форми, оскільки кабель можна розмістити в будь-який спосіб, важливо лише правильно розрахувати крок укладання.

  • Нагрівальні мати

Нагрівальні мати — більш зручний варіант теплої підлоги. Нагрівальні дроти вже закріплені на сітці, що усуває необхідність розрахунку кроку монтажу кабелю і проєктування його розкладки та фіксації. Просто розгортаєте рулон нагрівальної системи на попередньо підготовленій підлозі і підключаєте живлення. Окрім того, в таких матах зазвичай використовується кабель меншого діаметру, ніж у самостійних системах. Це дозволяє закладати його не в стяжку, а, наприклад, прямо в клей для плитки. Монтаж спрощений і не значно впливає на рівень підлоги. Найтонші — алюмінієві мати.

  • Інфрачервоні плівкові підлоги

Вони складаються з тонкої плівки зі струмопровідними вуглецевими смугами або однорідним вуглецевим шаром. Така підлога створює сприятливий мікроклімат шляхом впливу інфрачервоного випромінювання на поверхні — меблі, стіни та предмети інтер’єру у приміщенні, а потім від них відбувається подальше обігрівання простору. Система відрізняється від інших тим, що повітря не стає сухим, оскільки тепло відбивається від нагрітих предметів. Ще одна перевага інфрачервоної плівки — практично миттєве прогрівання після ввімкнення, але вона також швидко охолоджується.

тепла підлога

Переваги та недоліки теплої підлоги

До безперечних «плюсів» відносять:

  • Рівномірне розподілення температури по всій площі приміщення, що відрізняє підлогу від радіаторних систем, де тепло надходить з одного локального джерела.
  • Простий монтаж і порівняно низька вартість, що робить їх доступними для багатьох.
  • Можливість автоматизації та інтеграції в систему «розумний будинок».
  • Мінімальна зміна рівня підлоги порівняно з водяною системою.

Без недоліків теж не обійшлось. До них належать збільшення комунальних платежів. Тому електричні підлоги частіше використовують як додаткове опалення, а не основне. Окрім того, при сильному нагріванні підлога може викликати дискомфорт, а при порушенні техніки монтажу вона є пожежонебезпечною.

ПРОМО