Зеленський наказав уряду робити реформи і придумати стандарти для написання новин

Автор: Вадим Войтик

09 Nov, 2019 20:17

Поділитись публікацією
Зеленський наказав уряду робити реформи і придумати стандарти для написання новин

Президент Володимир Зеленський підписав указ “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”. Також уряд повинен до кінця 2019 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, де передбачити, зокрема, стандарти новин.

Читайте також: Воєнний стан і мобілізацію в Україні продовжили ще на три місяці

Зокрема, до кінця року Кабмін має вжити заходів щодо розробки, внесення на розгляд Верховної Ради та супроводу законопроєктів, які стосуватимуться таких питань:

  • створення умов для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні та покращення якості й доступності відповідних послуг;
  • функціонування внутрішнього водного транспорту;
  • управління відходами;
  • протидії незаконному видобутку бурштину;
  • погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії, що утворилася до 1 липня 2019 року;
  • лібералізація діяльності у сфері виробництва спирту етилового;
  • лібералізація трудових відносин і оновлення законодавства про працю.

Крім того, до 31 грудня 2019 року Кабміну доручено розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, “передбачивши, зокрема, положення щодо вимог та стандартів новин”.

Також у законопроєкті мають бути передбачені механізми запобігання розповсюдженню недостовірної, викривленої інформації, її спростування, заборона фізичним та юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні, а також посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію.