Зеленський пообіцяв підтримати будівництво нової злітної смуги та терміналу у Франківському аеропорту (ФОТО)

Автор: Застава Максим

02 Aug, 2019 12:35

Поділитись публікацією
Зеленський пообіцяв підтримати будівництво нової злітної смуги та терміналу у Франківському аеропорту (ФОТО)

У п`ятницю, 2 серпня, Президент Володимир Зеленський з робочим візитом приїхав на Прикарпаття.

Читайте також: Хіт-парад скандалів очима "Галки" або Чим обурювалося Прикарпаття у 2022

Як писала «Галка» раніше, Зеленський представить нового голову Івано-Франківської ОДА та матиме наради у франківському аеропорту та на Калущині.

Під час візиту в аеропорт Президент провів нараду з реконструкції летовища аеропорту, який перебуває в користуванні фірми “Скорзонера”.

Зеленського в аеропорту Івана-Франківська зустріли міський голова Руслан Марцінків, заступник голови облради Василь Гладій, тимчасово виконуюча обов’язки голови ОДА Марія Савка, директор аеропорту Петро Осипенко, новопризначений голова ОДА Денис Шмигаль, начальник ГУНП в Івано-Франківській області Володимир Голубош, а також керівники СБУ та прокуратури.

Президенту розповіли про летовище, на що він відповів, що держава зацікавлена у перебудові аеропорту. Він запропонував, щоб саме місто знайшло гроші на роботи, а держава буде поступово їх повертати.

“Місто має бути максимально зацікавлене у реконструкції аеропорту. За рік ви можете побудувати термінал”, – сказав Зеленський.

Він додав, що хоче знайти юридичний інструмент, щоб найближчим часом розпочалося будівництво довгої злітно-посадкової смуги для серйозних авіарейсів і терміналу.

“Було б добре, якби власники за власний кошт побудували і полосу, і термінал. Держава буде зобов’язання повернути кошти за смугу протягом 3-4 років”, – додав Президент.

Директор аеропорту Петро Осипенко сказав, що спочатку потрібно будувати нову смугу, яка буде приймати великі літаки, тоді вже доцільно перебудовувати термінал. За словами директора, через 2-3 роки аеропорт буде не впізнати.

“Перебудова розпочнеться коли буде прийнято рішення про виділення коштів з державного бюджету. Ми очікуємо на 45 мільйонів доларів США”, – додав Осипенко.

Глава держави закликав підписати інвестиційну угоду щодо залучення коштів для реконструкції аеропорту Івано-Франківська.

“Ми домовилися з паном Олександром Шевченком (до обрання народним депутатом – директор компанії “Скорзонера” – ред), що почнемо будувати аеропорт дуже швидко. Підписуємо тристоронню інвестиційну угоду з гарантією повернення за те, що повинна побудувати держава. Ви будуєте, ми повертаємо”, – підкреслив президент.

За даними Єдиного реєстру юросіб, бенефіціарами ТОВ “Скорзонера” ​​є екс-власники Приватбанку – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. За даними системи YouControl, ТОВ “Скорзонера” ​​є засновником туристичного комплексу “Буковель”.

Нагадаємо, аеропорт перебуває у концесії ТОВ “Скорзонера”, близької до нардепа Олександра Шевченка. Концесіонера неодноразово звинувачували в порушенні зобовязань з розвитку аеропорту. У свою чергу міський голова Руслан Марцінків звернувся до обласної ради та ОДА з проханням підтримати намір прийняти міжнародний аеропорт міста у комунальну власність.