Зеленський поспілкувався із Вірастюком: говорили про вакцинацію на Франківщині та компенсацію збитків підприємцям через карантин

26 Mar, 2021 08:49

Поділитись публікацією
Зеленський поспілкувався із Вірастюком: говорили про вакцинацію на Франківщині та компенсацію збитків підприємцям через карантин

У четвер, 25 березня, відбулось відкриття приймального відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги Надвірнянської центральної районної лікарні.

Цю подію відвідали та поспілкувалися з медпрацівниками кандидат у народні депутати України по 87-му виборчому округу Василь Вірастюк, голова ОДА Андрій Бойчук та голова Надвірнянської об’єднаної територіальної громади Зіновій Андрійович. Реконструкція відділення здійснювалася в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», пише Типовий Франківськ.

Зеленський поспілкувався із Вірастюком під час наради: говорили про вакцинацію на Франківщині та компенсацію збитків підприємцям через карантин

За словами голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрія Бойчука, кошторисна вартість робіт – 10,37 млн. гривень.

Завдяки реконструкції площу відділення вдалося збільшити втричі. Що важливо, зросла кількість працівників – з 31 до 67 осіб.

У той же час відділення оснастили сучасним медичним обладнанням: комп’ютерним томографом, апаратом ультразвукової діагностики, апаратом штучної вентиляції легень, рентген-апаратом, лабораторним обладнанням тощо.

“Завдяки програмі Президента “Велике будівництво” ми маємо можливість робити такі реконструкції. У Надвірнянській центральній районній лікарні все виконано на найвищому рівні. Відділення зроблене за європейським зразком. За таким прикладом ми будемо робити реконструкції й в інших закладах”, – сказав Андрій Бойчук.

Після цього голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрій Бойчук, голова Надвірнянської об’єднаної територіальної громади Зіновій Андрійович та громадський діяч Василь Вірастюк, який є кандидатом у народні депутати у 87-му мажоритарному окрузі, взяли участь у нараді під головуванням Президента України, щодо перебігу вакцинації проти COVID-19 та готовності медичної системи на Івано-Франківщині.

Володимир Зеленський поцікавився ситуацією з вакцинацією в області, а також рівнем обізнаності місцевих мешканців щодо важливості щеплення, повідомляє сайт Президента.

Зеленський поспілкувався із Вірастюком під час наради: говорили про вакцинацію на Франківщині та компенсацію збитків підприємцям через карантин

На нараді було зазначено, що у Надвірнянському районі – найбільше вакцинованих мешканців серед усіх адміністративних одиниць області.

Василь Вірастюк нагадав, що ще під час січневого посилення карантинних заходів на Івано-Франківщині намітилася тенденція до зростання захворюваності на коронавірус. Серед найімовірніших причин – висока активність місцевого населення на новорічні й різдвяні свята та значна кількість туристів, які відвідували регіон у цей самий час.

«Карантинні заходи, що запроваджувалися Івано-Франківською ОДА та урядом, на щастя, виявилися ефективними, і зараз ми вже бачимо тенденцію до зменшення захворюваності та зменшення навантаження на медичну систему», – сказав Василь Вірастюк.

«Радий, що зараз люди починають потроху вакцинуватися. Нам треба збільшувати вакцинацію», – наголосив Президент.

Василь Вірастюк також порушив питання компенсації збитків малому та мікробізнесу, яких підприємці зазнали в результаті посилення карантину. Він зазначив, що обмеження серйозно вдарили по бізнесу в регіоні, особливо страждає малий і середній бізнес, сфера торгівлі.

Глава держави відповів, що уряд уже ініціював виплати в розмірі 8 тисяч гривень з державного бюджету малим підприємцям, місцева влада зі свого боку за бажанням може додати до цієї суми кошти з місцевого бюджету.

Голова Надвірнянської ОТГ Зіновій Андрійович попросив Володимира Зеленського забезпечити опорну лікарню медичним транспортом. Глава держави зазначив, що це питання буде вирішено.