Зеленський відповів Савчук, що не присвоїть Героя України Мулику, бо його про це не просили

Автор: Застава Максим

01 Бер, 2021 12:52

Зеленський відповів Савчук, що не присвоїть Героя України Мулику, бо його про це не просили

Як інформувала “Галка” раніше, Верховна Рада України більшістю голосів підтримала запит нардепки Оксани Савчук до Президента щодо присвоєння дивізійнику Михайлові Мулику звання Героя України.

Читайте також: Понад 66% "ковідних" ліжок зайнято в лікарнях області. Більшість пацієнтів "тяжкі"

Президент України вже дав відповідь на запит депутатки. Володимир Зеленський відповів Оксані Савчук, що не присвоїть Героя України Мулику, бо його про це не просили. Відповідний лист опублікували на офіційному сайті Верховної Ради.

“Органи, яким надано право вносити подання про відзначення державними нагородами України, надсилають на ім’я Президента України відповідні нагородні матеріали.

На сьогодні до Офісу Президента України такі матеріали стосовно М. Мулика не надходили”, – йдеться у відповіді Зеленського Савчук, пише “Галка”.

Згідно згаданого Порядку  представлення до нагородження та вручення державних нагород України визначено, що подання про відзначення державними нагородами вносять Президентові України Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, Вищий господарський суд України, Генеральна прокуратура України, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, Комісія державних нагород та геральдики при Президентові України, а також Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, які вносять спільне подання. Висунення кандидатур до відзначення державними нагородами здійснюється гласно за місцем роботи осіб, яких представляють до нагородження, у трудових колективах підприємств, установ, організацій незалежно від типу та форми власності.

Довідково. Михайло Мулик народився 28 жовтня 1920 року, в селі Горожанка Тернопільської області. З 1937 року був членом ОУН. За завданням організації вступив до лав української дивізії “Галичина” у листопаді 1943-го.

Брав участь в бою під Бродами, потрапив в полон. Засуджений на 10 років позбавлення волі (2 роки Луб’янки, вісім років таборів) та на 5 років позбавлення прав.

В кінці 50-х років повернувся із заслання та оселився в Івано-Франківську (тоді Станіслав). Зі здобуттям незалежності в 1992 році разом із бойовим побратимом заснували братство колишніх вояків Української дивізії УНА. Помер Михайло Мулик 25 січня 2020 року.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...