Зеленський, Єрмак і друзі таємно літали гвинтокрилами ДСНС на відпочинок на Франківщині – ЗМІ (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

24 Nov, 2021 22:16

Поділитись публікацією
Зеленський, Єрмак і друзі таємно літали гвинтокрилами ДСНС на відпочинок на Франківщині – ЗМІ (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський та Офіс президента святкували день народження Андрія Єрмака на державній дачі, використовуючи гелікоптери ДСНС для доставляння людей до резиденції в селі Гута на Івано-Франківщині. 

Читайте також: Слідча комісія Верховної Ради стверджує, що пансіонат Гута досі пов’язаний з російською нафтовою компанією

Про це йдеться у розслідуванні “Української правди”.

За інформацією джерел “УП” президент Володимир Зеленський та керівник його офісу Андрій Єрмак у п’ятницю вдень, 19 листопада, залишили Банкову ще до закінчення робочого дня і полетіли на Івано-Франківщину до державної резиденції президента України Синьогора, де у неділю, 21 листопада, Андрій Єрмак мав відсвяткувати ювілей – 50 років.

За допомогою онлайн радару вдалося встановити, що у п’ятницю вранці 19 листопада з Києва до Івано-Франківська прилетів чартер який має стосунок до групи “Приват” Ігоря Коломойського. Борт майже одразу повернувся до Києва.Чи був президент Зеленський або керівник його офісу Єрмак на борту наразі не вдалося ані підтвердити, ані спростувати.

Згодом розслідувачі УП знайшли докази, що 21 листопада, у день народження Єрмака та в день Гідності та Свободи близько 7 ранку гвинтокрил ДСНС летить з Івано-Франківська до Києва. Вже о 10 ранку Зеленський і Єрмак, які були на Івано-Франківщині, з’являються на Інститутській у Києві, о 12 президент нагороджує воїнів, а вже о першій гвинтокрил ДСНС злітає з бази рятувальників у Козині і за дві години знову здійснює посадку в Івано-Франківську, пише “Галка”.

За джерелами “Української правди”, серед гостей на святі були заступник керівника Офісу Андрій Татаров та міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Журналісти виявили у Гуті посилену державну охорону, швидку допомогу на столичних номерах. А за допомогою дрону зняли на території дачі геліктоптер ДСНС та військовий пасажирський гвинтокрил – Нацгвардії або Міноборони.

УП надіслала запити з одним питанням: На яких підставах авіацію спеціального призначення було задіяно для святкування дня народження Андрія Єрмака? Бо скільки державному бюджету коштувало чотирьох денне святкування у державній резиденції, перельоти на гелікоптері на відстань у 700 кілометрів, закриття готеля на час святкування, транспортування співробітників управління державної охорони та співробітників державного управління справами після цього матеріалу президент Зеленський має розповісти вже суспільству особисто.

Гелікоптер ДСНС здійснив посадку в аеропорту Бориспіль майже о четвертій годині дня 22 листопада. Таким чином президент і керівник його офісу могли дістатися на роботу на Банкову близько п’ятої години вечора. А це означає що Зеленський під час такої гострої внутрішньої і зовнішньої ситуації літав у гори на дачу на чотири дні. 

Як відомо, напередодні президентських виборів 2019 року, шоумен Володимир Зеленський запевняв, що йому не потрібні державні дачі, казав, що краще хай там живуть та оздоровлюються дітки.

Після виходу відео Офіс Президента прокоментував матеріал. Там не заперечили, що Зеленський та Єрмак літали на гелікоптерах ДСНС на і з Прикарпаття. Натомість зауважили, що до них в Гуту заїжджав міністр Чернишов, котрий був в той час в Рівному (за 400 км від Гути – прим. “Галки”).

“Офіс Президента отримав інформаційний запит від пана Михайла Ткача лише 24 листопада, тобто вже в день виходу його репортажу й лише за декілька годин до оприлюднення матеріалу. Враховуючи те, що анонсувати цей репортаж Михайло Ткач почав ще 22 листопада, висновок може бути лише один, а саме: отримання коментаря від Офісу Президента й не передбачалося при підготовці матеріалу, а запит міг бути направлений суто формально. Однак хочемо публічно відокремити факти від домислів хоча б зараз – вже після виходу репортажу.

Перше: офіційно повідомляємо, що не було жодного 4-денного святкування з феєрверками, концертами, макетами венеційської архітектури, масовкою гостей та іншими принадами, які ще можна додумати для більшої ефектності.

Друге: не було використання державних чи приватних літаків жодних осіб, пов’язаних з будь-якими бізнесменами. Гвинтокрилами ДСНС гостей чи взагалі сторонніх осіб не перевозили, тим більше з розважальною метою.

Третє: у п’ятницю Президент працював у Києві – на Банковій. Ввечері того дня відбув до резиденції в Гуті. У неділю Глава держави був у Києві на відповідних заходах, присвячених річниці початку Революції Гідності. У понеділок він також перебував на робочому місці.

Четверте: користування цією резиденцією протягом одного-двох днів, як і гвинтокрилами, які забезпечують пересування Президента, відбувалося згідно зі звичайними протоколами щодо переміщення Президента та його співробітників і користування відповідними об’єктами.

П’яте: з інших представників влади до резиденції заїжджав лише Олексій Чернишов, який перебував у ті дні в Рівному та пересувався автівкою.

Шосте: Андрій Єрмак відзначив день народження у понеділок в Києві – з батьками, у вівторок його привітали колеги в Офісі Президента.

Сьоме: сподіваємося, що наступного разу отримаємо запит на надання інформації хоча б за добу до виходу репортажу, щоб можна було встигнути відповісти на всі запитання й додати правдивої інформації до матеріалу, який готується.

І головне. Безумовно, не хотіли про це передчасно повідомляти, але наступного місяця відзначатиметься День працівників дипломатичної служби України. Зберуться – і саме в резиденції в Гуті – понад сто голів дипломатичних і консульських представництв України. Відбудеться спеціальний дипломатичний форум – з відповідною програмою. Підготовка до цього форуму на місці вже триває”, – йдеться в офіційному повідомленні ОП.