Зеленський насварив військових і натякнув, що не буде обмежувати пересування військовозобов’язаних по Україні

Автор: Застава Максим

06 Jul, 2022 10:10

Поділитись публікацією
Зеленський насварив військових і натякнув, що не буде обмежувати пересування військовозобов’язаних по Україні

Президент Володимир Зеленський вимагає роз’яснення від Генерального штабу щодо видачі дозволів на виїзд з місця проживання. Слуги народу терміново внесли законопроєкт вільне переміщення призовників, військовозобов‘язаних та резервістів територією України.

Напередодні Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування

Пізніше у Генштабі ЗСУ уточнили, мова йде лише про виїзд за межі своєї області. Відповідні норми, що міститься в Законі України “Про військовий обов’язок та військову службу” від 1992 року, влада помітила на 132 день війни.

Військові пообіцяли у майбутньому використовувати для отримання дозволів “Дію”. 

“Доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і головнокомандувачу ЗСУ завтра доповісти мені всі деталі стосовно рішення про затвердження порядку отримання якихось дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів … Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень”, – сказав у своєму зверненні від 5 липня Володимир Зеленський.

Того ж вечора народні депутати від партії “Слуга народу” зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7522 про вільне переміщення призовників, військовозобов‘язаних та резервістів територією України без отримання відповідного дозволу у військоматі.

Нардепи сподіваються, що це питання вдасться вирішити у Раді уже цього тижня: “У п’ятницю чи суботу (8-9 липня – ред.)”.

Нестеренко зазначив, що закон 1992 року, котрий дістався Україні у спадок від Радянського Союзу, застарів і не працює у XXI столітті.

 

 

Читайте також: Хіт-парад скандалів очима "Галки" або Чим обурювалося Прикарпаття у 2022