Зеленський підписав закон про мобілізацію

Автор: Зелінська Тетяна

16 Кві, 2024 16:03

Поділитись публікацією
Зеленський підписав закон про мобілізацію

У вівторок, 16 квітня, президент Володимир Зеленський підписав закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Більшість норм закону стануть чинними через місяць. Зеленський казав, що цей законопроєкт допоможе військовому керівництву країни, а також він містить норми для підтримки війська, яке постійно перебуває на фронті, зокрема, завдяки ротаціям та відпусткам, інформує “Галка” з посиланням на “Громадське”.

Як писала “Галка”, 11 квітня парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт про мобілізацію. Серед 283 “за” – вісім голосів від нардепів з Прикарпаття.

За словами народного депутата Олексія Гончаренка основні положення законопроєкту, які дійшли до другого читання, є такими:

  • норма про право на звільнення зі служби людей з інвалідністю;
  • можливість звільнитися зі служби після полону;
  • чоловіки, визнані обмежено придатними, зобовʼязані будуть пройти переогляд протягом 12 місяців;
  • ті, хто отримав 2 та 3 групи інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби;
  • військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки;
  • передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів;
  • обмеження керування транспортними засобами військовозобов’язаним на вимогу ТЦК.

Крім того, в ухваленому законопроєкті немає норми, яка передбачала б демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби за рішенням Ставки верхового головнокомандувача.