Зеленський підписав закон про мораторій на підвищення тарифів на тепло

Автор: Борис Марія

19 Сер, 2022 08:30

Поділитись публікацією
Зеленський підписав закон про мораторій на підвищення тарифів на тепло

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким вводиться мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час війни та шість місяців після її завершення.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, передає Галка.

Відповідно до закону, протягом дії воєнного стану та шести місяців після його закінчення в Україні запроваджується мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. Це означає, що тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зміняться.

Крім того, передбачено відтермінування погашення заборгованості за договорами реструктуризації заборгованості підприємствам ТКЕ і ВКГ, виробничі потужності яких розташовані на тимчасово окупованій території, або виробничі потужності яких були знищені чи пошкоджені внаслідок обстрілів, або знаходяться у зоні бойових дій.

«Опалювальний сезон буде без підвищення тарифів на тепло та гарячу воду для споживачів. Президент України підписав надважливі закони, які забезпечать як цінову стабільність у сфері теплопостачання,  так і фінансову спроможність підприємств теплокомуненерго під час опалювального сезону 2022/23 років. Адже цей опалювальний сезон буде найскладнішим за період незалежності України. Впевнений, що ми всі разом гідно впораємось з усіма викликами та забезпечимо стале проходження опалювального сезону», — наголосив міністр.