Земельний скандал: на Вовчинецькій облаштовують сквер на приватизованій території

Автор: Борис Марія

22 Лип, 2016 13:44

Земельний скандал: на Вовчинецькій облаштовують сквер на приватизованій території
Сьогодні, 22 липня представники мерії та сторони конфлікту щодо території скверу на Вовчинецькій, 170 зустрілися, щоб обговорити варіанти вирішення ситуації.

Читайте також: Дітки з потребуючих сімей зможуть безкоштовно покататися на ковзанці біля Ратуші

За словами мешканців, нещодавно біля їхнього будинку почали облагороджувати сквер та коли залишилося 10 метрів парковки, прийшов Крижанівський і заявив, що парковка належить його доньці, пише кореспондент Бліц-Інфо.

«Ми звернулися до всіх з питанням, як наша територія раптом стала приватизована нашим сусідом. Проте відповіді так і не отримали. Нам відповіли, що на території міста землі є комунальними окрім тих які приватизовані. Це територія була виділена нам містом і вона досі наша», – каже мешканка будинку Валентина Трофімова.

Люди заявили, що хочуть повернути свою територію, адже відчуження землі відбулося без відома громадськості.

В той же час представник Анни Крижанівської запевнив, що його клієнтка має державний акт власності на землю.

«Жодного документу, що ця земля належить місту немає. За зверненням Анни Крижанівської було складено акт про право власності на землю. В 1977 році Крижанівський купував незавершений будинок у людей, які жили на цій спірній землі. Будинок продавався з територією, тобто зараз хочуть рекетом забрати земельну ділянку. Якщо вам щось не подобається, то зустрінемося в суді. Не треба тут напружувати ситуацію», – заявив адвокат.

Міський голова Руслан Марцінків запевнив,  що міська рада буде судитися за інтереси мешканців.

«Оскільки правові підстави виграти суд є слабкі, ми готові викупити цю землю у Крижанівської. Коли починали облаштовувати сквер, ми не знали що ця земля є у приватній власності. Є закон і мусимо діяти в його межах», – заявив очільник міста.

Це підтвердив і юрист МВК. За його словами в Крижанівського є акт про право власності на земельну ділянку і скасувати його можна тільки через суд.

«Проте, доцільно, щоб позов подали мешканці, а міська рада повинна бути відповідачем разом з Крижанівським, оскільки саме вона давала дозвіл на приватизацію», – каже юрист.

Як пояснив начальник земельного відділу МВК Кирило Обладан, у 2007 році проект рішення міськради готувався держкомземом, тому його відділ немає до цього відношення. Проте правомірність такого рішення може вирішити тільки суд, оскільки міська рада передала земельну ділянку у користування.

Міський голова пообіцяв в понеділок направити листи до всіх відповідних служб щодо дотримання порядку встановлення огорожі. Окрім того мер направить лист до власника земельної ділянки щодо дотримання добросусідських відносин.  У будь-якому випадку ситуація зможе вирішитись не раніше ніж за один-три місяці.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry