“Земляне щеня”: на Франківщині на Касовій горі помітили дуже рідкісну тварину (ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

03 Лют, 2022 11:09

Поділитись публікацією
“Земляне щеня”: на Франківщині на Касовій горі помітили дуже рідкісну тварину (ВІДЕО)

В Івано-Франківській області на Касовій горі помітили рідкісного звіра – ендеміка Правобережної України – сліпака подільського. 

Читайте також: Замордованих ведмедів з-під Косова відправили до реабілітаційного центру на Хмельниччині

Про це другого лютого в соцмережі Facebook повідомив заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко, пише “Галка”.

“Вперше для наших терен про цю тварину написав польський дослідник-натураліст Роман Кунце. Інформацію про цей вид він отримав на початку 30-х років минулого століття від селян і вважав за цілком правдивою – “… купки ґрунту у вологішій частині галявини зроблені не тільки кротом, але і “песиком земляним”, якого охарактеризовано як тварину сіру, сліпу, з оксамитовою шерстю і виступаючими передніми зубами”. Ця знахідка трапилась зоологу поблизу с. Межигірці в урочищі Золота гора (Камінь).

Дещо пізніше дослідник Вєжейський також пише, що на Поділлі люди називають цю тварину “земляним щеням” – “… єдиний відомий мені екземпляр, вбитий за останній час, походить з околиць Рогатина, а отже також із західного Опілля””, – йдеться в повідомленні.

Володимир Бучко розповідає – коли почав працювати у Галицькому НПП (2005 рік), то поставив собі за мету знайти цю тваринку:

“І тільки сьогодні (02.02.2022 р.) моя мрія здійснилася! Я його знайшов! На найкращій у світі і неповторній Касовій горі! Дякую Mikhail Rusin за цінні рекомендації! Дякую Iwan Kurhan за допомогу!”.

Довідково. Сліпак подільський (Spalax zemni) – ендемік Правобережної України. Занесено до Червоного списку МСОП і Європейського Червоного списку, а також Червоної книги України (категорія: недостатньо відомий вид).

Зоолог Михайло Русін, що спеціалізується по цьому виду, каже що це дуже цікава знахідка, адже найближча сучасна точка подільського сліпака – у Кропивницькому (за 670 км!). Є давні музейні збори з Хмельницької та Тернопільської області, але сучасних немає.

“Тепер головне – докласти усіх зусиль щоб зберегти цього надзвичайно рідкісного звірка”, – додав Бучко.